09:31 / 18.01.2020.

Autor: I.Ž.K./HRT

Atlanta šokirala Spurse, Hezonja sedam koševa u porazu od Dallasa

Aktualni NBA prvaci Toronto Raptorsi sa 140:111 nadigrali su Washington.
Na NBA parketima sinoć je odigrano sedam utakmica, a od hrvatskih košarkaša nastupio je samo Mario Hezonja.

Hezonjin Portland gostovao je u Dallasu koji je slavio 120:112, a ponovno je najbolji strijelac Mavericksa bio Luka Dončić. Sjajni slovenski reprezentativac predvodio je svoju momčad s 35 koševa (šut 11/23, trice 8/12), osam skokova i sedam asistencija. Tim Hardaway Jr. dodao je 29 koševa (od čega 15 u trećoj četvrtini) za četvrtu uzastopnu pobjedu Dallasa.

Hrvatski košarkaš igrao je 20 minuta upisavši sedam koševa (šut iz igre 3/5, slobodna bacanja 1/1) i tri skoka. U redovima TrailBlazersa izdvojili su se Damian Lillard s 34 koša i deset asistencija te Carmelo Anthony s 22 koša i Hassan Whiteside s 21 košem i 18 skokova.

Aktualni NBA prvaci Toronto Raptorsi ugostili su Washington upisavši pobjedu od 140:111. Sedmorica igrača pobjedničke momčadi ostvarila su dvoznamenkasti broj poena, a predvodili su ih Norman Powell s 28 koševa, Terence Davis s 23 te Marc Gasol s 20 koševa. Prvi strijelac Wizardsa bio je Troy Brown Jr. s 22 koša. Isaac Bonga dodao je 17 koševa uz deset skokova.

Za iznenađenje večeri pobrinula se Atlanta. Najslabija momčad Istočne konferencije slavila je u gostima kod San Antonio Spursa 121:120 tricom Kevina Huertera sedam sekundi prije kraja utakmice.

Spursi su minutu i pol prije kraja imali vodstvo od 120:114, no Hawksi su potom nanizali sedam poena, među kojima i pobjednički koš Huertera. Bila je to prva pobjeda Atlante u San Antoniju nakon 15. veljače 1997.