18:58 / 21.10.2018.

Autor: A.M./Hina

ABA: Zadar upisao četvrti uzastopni poraz na startu sezone

Luka Božić i Uroš Luković (Foto: Dino Stanin/PIXSELL)

Košarkaši Zadra u četvrtom su kolu regionalne ABA lige pretrpjeli i četvrti poraz izgubivši na vlastitom parketu od Mornara iz Bara sa 83:93.
Košarkaši Zadra u četvrtom su kolu regionalne ABA lige pretrpjeli i četvrti poraz izgubivši na vlastitom parketu od Mornara iz Bara sa 83:93 (27:18, 16:29, 18:20, 20:26).

Zadrani su dobro otvorili utakmicu, no već u drugih 10 minuta gosti iz Crne Gore su preuzeli kontrolu rezultata, a u trećoj četvrtini je Mornar uspio izgraditi i prednost od 10-ak koševa. Zadar se uspio primaknuti na samo tri poena razlike (71:74) sredinom četvrte četvrtine, ali potom je uslijedila gostujuća serija 13-0 koju je s dvije trice pokrenuo Antabia Waller, kojom je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Malcolm Grant
je sa 22 koša bio najefikasniji u sastavu Zadra, Luka Božić je dodao 19 poena, dok je Waller s 19 ubačaja predvodio Mornar.

Nakon četiri odigrana susreta Zadar je na omjeru pobjeda i poraza 0-4, a Mornar na 2-2.