22:18 / 03.11.2018.

Autor: A.M.

ABA: Cedevita nemoćna u Beogradu, Zadar slavio u Novom Mestu

Joe Ragland (Foto: Srđan Ilić/PIXSELL)

U derbiju šestog kola ABA lige Crvena zvezda je na svom parketu sa svladala Cedevitu 94:79, dok su košarkaši Zadra u Novom Mestu nakon dramatične završnice bili bolji od domaće Krke sa 78:77.
Zvezda je tricama Lazića i Raglanda te ubačajem Zirbesa već na početku povela 13:3, a prvu četvrtinu okončala je s vodstvom 22:14 Drugu četvrtinu otvorila je trica Bella za Cedevitu (22:17), no uslijedio je odgovor domaćina, koji se serijom 8-0 odlijepio na 30:17 u 13. minuti. Sredinom druge četvrtine bilo je i 39:21 nakon trice Simanića, a trica Barona u 17. minuti odvela je Zvezdu na +21 (45:24). Nakon toga Beograđani su do kraja uspješno održavali 20-ak koševa razlike i bez drame su došli do pobjede i prvog mjesta na ljestvici regionalne lige.

Kod Zagrepčana su najbolji bili Bell (19) i Pullen (15), dok je domaćine prevodio Dobrić (17).

Zadrani su nakon smjene trenera Aleša Pipana i pod vodstvom Ante Nazora ubilježili drugu pobjedu zaredom. Do nje su došli u dramatičnoj završnici u kojoj su košarkaši Krke promašili dvije trice u zadnjem napadu.

Kod Zadrana su najbolji bili Božić (18), Magarity (15) i Little 812), dok je Krku predvodio Bratož s 18 ubačaja. Zadrani su sada sedmi na ljestvici s omjerom 2-4, koliko ima i Krka.