Iza nas je uzbudljiv nogometni tjedan u domaćem nogometu. Dinamo je uspio doći do 3. pretkola Lige prvaka, dok su Rijeka i Osijek zapeli na prvoj prepreci te se već oprostili od Europe. Analizu tjedna iza nas dao je Mario Zorko u emisiji Studio 4.
30.07.2022.
16:16
Autor: HRT/Studio 4
Iza nas je uzbudljiv nogometni tjedan u domaćem nogometu. Dinamo je uspio doći do 3. pretkola Lige prvaka, dok su Rijeka i Osijek zapeli na prvoj prepreci te se već oprostili od Europe. Analizu tjedna iza nas dao je Mario Zorko u emisiji Studio 4.
O Dinamu
- Dinamo i trener Čačić su jučer dobili točno ono što su željeli uoči utakmice s Ludogorecom. Najveća korist je debi Boška Šutala, veliko pojačanje za Dinamo, čak je i zabio gol. Dobio je Bočkaja, oporavio se i Emreli. Ali veliki je dobitak mladi Martin Baturina, pokazao se u pravom svjetlu, nije slučajno da je Dinamo dvije najbolje utakmice odigrao kad je Baturina bio na terenu. To je bilo protiv Slaven Belupa i sada protiv Istre. Ne bi čudilo da dobije mjesto u prvih 11, iako je najmlađi.
- Čačiću će najteže biti složiti prvih 11. Ne smije imati promašaja, Ludogorec je ekipa koja je sinoć u bugarskom prvenstvu pokazala svoju moć, dobila je 5:0.
O suđenju i jučerašnjem kaosu na utakmici Šibenika i Lokomotive
- Neshvatljivo je to što se događa sa sucem Bebekom. On je prije one namještene afere bio jedan od najboljih sudaca. Njemu se dogodilo da je kao VAR sudac donosio krive odluke i potpuno uveo u kaos utakmicu Osijek - Gorica. Jučer u Šibeniku opet... Vrlo dvojben jedanaesterac, ali ono što je najčudnije, to je da se sinoć utakmica igrala kao da smo imali još jedan produžetak. Čim to sudac dopusti, plus onaj kaos iz stote minute... Sudac Bebek je izgubio kontrolu nad utakmicom. Radi se izgleda o takvom danu, izgubljenosti suca Bebeka.
O Rijeci
- Ne treba uopće stavljati znak jednakosti kada su u pitanju Rijeka i Osijek. Rijeka je dala svoj maksimum, ona je uvijek suočena s tim da mora slagati novu momčad, sada imaju i novog trenera. Oni su protiv vodeće momčadi švedskog prvenstva dali najbolje što su mogli. Snaga Šveđana se vidi po stadionu na kakvom su igrali.
O debaklu Osijeka i Bjelici
- Osijek je potpuno druga priča, to je totalni krah i debakl. Bjelica bi, da je imalo moralan, a nije, da ima samo 'k' od karaktera, se povukao s mjesta trenera odmah po završetku utakmice protiv Kazahstanaca. Ponovo naglašavam, taj Kizilžar je 750. na tim UEFA-inim tablicama, a Osijek je 500 mjesta ispred. Nema dileme, Osijek u kontinuitetu igra slabo.
- Bjelica stalno ima sukobe s igračima ili upravom, koja ga precjenjuje. Za naše standarde, oko 23 milijuna kuna košta stožer Osijeka, oni nisu imali nikad bolju startnu poziciju, ali nema rezultata. Osijek se mora suočiti sa zabludom zvanom Bjelica. Momčad je puna imena koja ne pružaju ono što trebaju. To treba očistiti.
Odgađanje utakmica u prvenstvu
- Apsolutno treba reći da HNS poštuje želje klubova, jer Europa daje novac, daje kisik našim klubovima. Ako klubovi misle da treba, to je njihovo pravo, treba im izaći u susret. Druga je stvar što to nije dalo rezultata. Ovo dovodi u pitanje regularnost prvenstva, a to smo vidjeli prošle sezone.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora