"Velik motiv i velika čast nastupiti na Svjetskom prvenstvu"

22.04.2024.

08:40

Autor: M.Š./HRT

Izbornik Mavrović i pomoćnik Morina u Stadionu
Izbornik Mavrović i pomoćnik Morina u Stadionu
Foto: HTV / HRT

U emisiji Stadion govorilo se i o velikom uspjehu hrvatske futsalske reprezentacije, koja se po prvi puta nakon 24 godine plasirala na Svjetsko prvenstvo. 

Gosti u emisiji bili su izbornik reprezentacije Marinko Mavrović te njegov pomoćnik Kujtim Morina

- Nakon 24 godina frustracija, poraza i svega, konačno smo ostvarili taj cilj. Puna su nam srca, euforija se osjeća u svakom trenutku. Moram zahvaliti svima koji su prošli kroz ove kvalifikacije, stožeru na čelu s Kujtimom Morinom, velike su njegove zasluge. Predsjedniku HNS-a Marijanu Kustiću zahvaljujem i za sve uvjete koje su nam pružili te za sve ono što su u zadnje vrijeme napravili za futsal, istaknuo je. 

Svi smo zaista presretni, da smo uspjeli napraviti ovaj uspjeh, ističe Kujtim Morina, dodajući da su u cijeli proces ušli vrlo skromno, a s obzirom na to da su praktično krenuli s novom reprezentacijom.

- Pohvalio bih pristup igrača, stožera, napravila se dobra kemija. Rekao bih da smo napravili jedan podvig te otišli na SP koje se održava u rujnu u Uzbekistanu. To nam je veliki motiv i velika čast nastupati na takvom jednom natjecanju.

Konkurencija na Svjetskom prvenstvu je vrlo jaka, no cilj je proći grupu, ističe izbornik Mavrović.

- Prvo čekamo ždrijeb, a onda ćemo davati procjene. 

Ždrijeb se održava 26. svibnja.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!