Rijeka slavila kod Gorice, prvi su na ljestvici

14.09.2024.

Zadnja izmjena 21:29

Autor: M.Š./HRT

Dvoboj Gorice i Rijeke
Dvoboj Gorice i Rijeke
Foto: Damir Krajac / CROPIS

Četvrtu su pobjedu u šestom kolu HNL-a upisali nogometaši Rijeke te su stigli na sam vrh ljestvice, u gostima su svladali Goricu s 1-0 (0-0).

U vrlo teškim uvjetima i po kiši natopljenom travnjaku jedini je pogodak dao Niko Janković. Sjajan je gol postigao u 58. minuti za novo riječko slavlje. Kao i Rijeka istih 14 bodova ima Hajduk, dok je na trećem mjestu Dinamo s bodom manje. Nakon ovog poraza Gorica je ostala na sedmom mjestu ljestvice.

U prvom poluvremenu isticali su se vratari na obje strane, Božidar Radošević kod domaćina i Martin Zlomislić na vratima gostujuće momčadi.

U uvodnim minutama Rijeka je jako pritisnula suparnika, ali nije uspjela doći do vodećeg pogotka. U četvrtoj minuti je Pašalić povukao kontranapad te je pucao s 20 metara, ali je njegov udarac zaustavio velikogorički vratar. Još je bliže pogotku Rijeka bila dvije minute kasnije, ali je tada na Gojakov udarac odlično reagirao Radošević.

Domaći sastav je najbolju priliku imao u 23. minuti. Pajaziti je bio blizu pogotka, ali se u svemu ispriječio Zlomislić.

Nakon žestokog početka utakmica se smirila u ostatku prvog poluvremena te je u nadoknadi iz daljine još za Rijeku pokušao Janković, ali je i tada dobro postavljen bio Radošević.

Isti protagonisti bili su u krupnom planu u 58. minuti, ali je tada kao pobjednik izašao igrač Rijeke Janković koji je sjajno pogodio za 1-0. Sa skoro 25 metara je potegnuo vezni igrač Rijeke te je topovski pogodio od gredu za gostujuće vodstvo.

Mogla je Rijeka osigurati pobjedu u 75. minuti, ali se tada obranama vratio golman Gorice. Radošević je tada zaustavio Bogojevićev pokušaj. Do kraja susreta Rijeka je rutinski i jednostavno sačuvala minimalno vodstvo za novu ligašku pobjedu, iako je domaćin zaprijetio u 94. minuti. Pršir je ubacio loptu koja je na kraju prošla pored riječke vratnice.

U prvom subotnjem susretu šestog kola nogometaši Lokomotive su upisali premijernu pobjedu u sezoni, pobijedili su u Puli domaćina Istru 1961 s 2-0 (1-0). Oba pogotka za goste je postigao Silvio Goričan, prvi u 28., a drugi u 86. minuti. Njegova je momčad ostala na osmom mjestu ljestvice. Jednako tako je Istra 1961 ostala šesta.

U petak je odigrana prva utakmica ovog kola, u najvećem hrvatskom derbiju Hajduk je u Zagrebu bio bolji od Dinama s 1-0. Derbi je odlučio Marko Livaja i njegov pogodak u 70. minuti. Preostale dvije utakmice se igraju u nedjelju, a sastaju se od 17.30 sati Osijek i Slaven Belupo, dok u 20 sati igraju Šibenik i Varaždin.

Standings provided by Sofascore

75' Sada dobra prilika za Rijeku, Bogojević je pucao, ali brani Radošević

58' ⚽ Dupli pas s Andrićem i onda bomba s 30 metara, sjajan pogodak Jankovića

46' Drugo je poluvrijeme u tijeku, golova i dalje nema

45' Slaba utakmica u Velikoj Gorici. Na poluvremenu je 0:0

20' Rijeka je bolja, ali za sada nema pogodaka

5' Sada je Gojak imao dobru šansu, ali nije uspio zabiti

1'Počela je utakmica u Gorici

Uoči utakmice

Gorica - Rijeka 0:0


Početni sastavi:

Gorica:
Radošević - Krizmanić, Maloča, Leš - Mikanović, Pajaziti, Pršir, Štiglec - Ndockyt, Kapulica - Kolar

Rijeka: Zlomislić - Smolčić, Galešić, Majstorović, Devetak - Petrovič - Pašalić, Fruk, Gojak, Janković- Andrić

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!