04.02.2023.

Zadnja izmjena 19:23

Autor: M.Š./HRT

Dvoboj Slaven Belupa i Dinama

Nogometaši Slaven Belupa i Dinama u okviru 20. kola HNL-a odigrali su 1:1. Gosti su poveli u 3. minuti golom Josipa Drmića, a konačni rezultat je postavio Nikola Jambor u 32. Ranije u subotu Lokomotiva je s 1:0 bila bolja od Osijeka.

Dinamo je poveo u otvaranju susreta preko Josipa Drmića (3), a na 1-1 poravnao je Nikola Jambor (32).

Susret u Koprivnici odigran je po jakom vjetru i hladnom vremenu koje je uvelike otežavalo kombinatoriku pa nije gledatelji nisu mogli uživati u kvalitetnom nogometu.

Ipak, samo otvaranje bilo je obećavajuće.

Drmić i Bočkaj odlično su odigrali dvostruko proigravanje na lijevom krilu, a švicarski je napadač preciznim udarcem sa 15-ak metara pogodio suprotni kut.

Usprkos tome što su igrači protiv vjetra, domaći su uspjeli poravnati u prvom poluvremenu.

Manaj je uspio osvojiti jednu loptu u skoku na rubu kaznenog prostora, ona je došla do Crnca koji se znalački zagradio i sve pripremio za udarac Jambora koji je kroz šumu nogu pogodio donji lijevi kut Livakovićeva gola.

U drugom poluvremenu Slaven je imao pomoć vjetra kojega je koristio za brze protunapade, no u završnicama akcija domaćih nije bilo preciznosti.

S druge strane, Dinamo nije stvorio niti jednu smislenu akciju, no centimetri su ga dijelili da ipak stigne do pogotka.

U 75. minuti Emreli je prošao po desnoj strani i poslao lošu prizemnu loptu na peterac.

No, tamo je kapetan domaćih Božić reagirao izrazito nespretno i neometan, umjesto da izbije loptu, podogio gredu vlastitog gola.

Vodeći Dinamo sada ima 46 bodova, osam više od drugog Hajduka, dok je Slaven Belupo stigao na četvrto mjesto sa 28 bodova, jednim više od pete Istre 1961 i šestog Varaždina.

Tablice omogućuje Sofascore

90+4 Završila je utakmica u Koprivnici. Podjela bodova

90' Igra se sudačka nadoknada, igrat će se još četiri minute

87' Ogromna prilika za Slaven. Xoxha je odigrao akciju s Krstanovićem, ali ponajbolji strijelac u povijesti HNL-a puca preko gola

85' Bilo je opasno pred golom Slavena. Ipak, nakon odlične akcije, Menalo je loše pucao, a Čović lako pokupio

75' Umalo zamalo autogol domaćina. Tomislav Božić loše je reagirao, lopta je prošla tik pored vratnice njegova vratara

65' Ušli su Moharrami i Petković, a izašli su Ristovski i Drmić

50' Slaven je imao ogromnu priliku. Manaj je poveo kontru i uposlio Hoxh koji je loptu poslao na drugu vratnicu, no ondje je prespor bio Ante Crnac

48' Josip Šutalo dobiva žuti karton

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45+1 Završilo je prvo poluvrijeme. Rezultat je 1:1, a navijači gostujuće momčadi s terena su ih ispratili povicima "hoćemo pobjedu"

45' Bit će jedna minuta sudačke nadoknade

36' Slaven je imao dobru priliku kada je Talys centrirao, a Mudražija je šutirao pored gola

32' GOOOOOL Manaj je dodao loptu do Jambora, a ovaj je pogodio ljevicom s ruba kaznenog prostora u malu mrežu. Bio je to prvi pravi udarac domaćina na gol Modrih

24' Žuti karton dobio je Mudražija, a zbog oštrog starta na Bočkaja

16' Manaj je zbog faula na Dini Periću prvi igrač sa žutim kartonom

18' Teški su uvjeti u Koprivnici. Vjetar je vrlo jak, ako lopta otiđe visoko, počinje se potpuno nekontrolirano kretati

3' GOOOOL za Dinamo. Drmić je odigrao dupli pas s Bočkajem povratnu je loptu odmah opalio i pogodio rašlje. Odličan pogodak!

1' Počela je utakmica u Koprivnici