16:46 / 15.02.2020.

Autor: K.L./HRT/Hina

Toplak s Varaždinom do tri boda preokretom protiv bivšeg kluba

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Varaždina svladali Inter s 2:1 (0:1).

Derbi začelja u Zaprešiću pripao je Varaždincima, koji su preokretom došli do tek treće pobjede u prvenstvu.

Inter je poveo u 19. minuti preko Rusa Serdera Serderova, a izjednačio je veteran Leon Benko u 60. minuti udarcem glavom iz blizine. Varaždin je do potpunog preokreta došao u 70. minuti kada se Vinko Petković sjurio s centra igrališta, prošao kroz domaću obranu i preciznim udarcem svladao vratara Intera.

Bila je ovo prva utakmica na klupi Varaždina u novom mandatu Samira Toplaka, i to protiv bivše momčadi.

Toplak je bio sportski direktor i trener nekadašnjeg prvoligaša Varteksa, a poslije i Varaždina koji je zadnji put vodio 2011. Nakon toga jednu sezonu je bio u Cibaliji, a potom je vodio Goricu, Zelinu i Inter, na čijoj klupi je proveo čak 2091 dan što ga čini najdugovječnijim trenerom u 1. HNL-u.

Varaždin i Istra 1961 su na dva zadnja mjesta s po 15 bodova, a Inter je ostao osmi s 17 bodova.

Dvoboj se igrao na stadionu ŠRC Zaprešić, a sudio je Bebek.