19:57 / 25.02.2019.

Autor: HRT

Strahonja o spornoj situaciji na Poljudu: Ovo je kazneni udarac

Ishod utakmice je mogao biti drugačiji da je sudac Marin Vidulin duel stopera Gorice i Borje Lopeza iz 20. minute okarakterizirao kao prekršaj.
Nogometaši Hajduka i Gorice odigrali su bez pobjednika 0:0 u utakmici 22. kola Prve HNL odigranoj u subotu na Poljudu. Cvitanović: Bjelica je izabrao ovaj put koji mu donosi rezultate

Bio je to treći prvenstveni sraz ovih momčadi i treći put je novi prvoligaš ostao neporažen u srazu s Hajdukom, a ishod utakmice je mogao biti drugačiji da je sudac Marin Vidulin duel igrača Gorice i Borje Lopeza iz 20. minute okarakterizirao kao prekršaj. Marijo Strahonja, sudački ekspert HRT-a, u emisiji Stadion izjavio je kako je sudac trebao dosuditi najstrožu kaznu.

- Ovdje vidimo igrača Gorice kako diže ruku u zrak i tom rukom radi blok u predjelu vrata i lica igrača Hajduka i radi faul. On je svjesno podignuo ruku i svjesno je napravio faul. Ovo je klasični kazneni udarac i opomena, rekao je Strahonja.