19:57 / 19.02.2021.

Autor: A.M./HRT

Slaven se u dvije minute vratio nakon 0:2 i zamalo pobijedio

NK Slaven Belupo - HNK Sibenik: Goran Paracki

U uzbudljivom dvoboju 22. kola HNL-a Slaven Belupo i Šibenik odigrali su bez pobjednika, 2:2.

Naznaku uzbudljive utakmice dao je Prince Ampem izašavši sam pred Filipovića već u prvoj minuti, no vratar domaćina spasio je svoju momčad, a u sedmoj minuti Knöllov sličan pokušaj zaustavio je na drugoj strani Labrović.

Šibenčani su poveli lijepim pogotkom Ampema u 21. minuti, a u 40. minuti Deni Jurić je na asistenciju Marka Bulata povisio prednost gostiju na 0:2. On je primio loptu 20-ak metara od gola, prošao Parackog i rutinski poslao loptu u mrežu.

U završnici prvog poluvremena Koprivničani su se vratili u utakmicu postigavši dva gola u dvije minute! Torles Knöll smanjio je zaostatak glavom nakon ubačaja Blagojevića u 43. minuti, a Miroslav Iličić je nakon udarca iz kuta Nemanje Glavčića glavom izjednačio na 2:2 u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme bilo je smirenije, nije bilo većih izbuđenja sve dok trener Slaven Belupa Stipić nije napao šibensku klupu, što je kartonom za nekoga prekinuo sudac. U završnici igra se opet rasplamsala, a najveću šansu imao je Knöll, koji je došao sam pred vratara Labrovića, no ovaj je uspio usporiti loptu dovoljno da je Schildenfeld presretne na putu prema šibenskoj mreži, pa je do kraja na semaforu ostao rezultat 2:2.

Pred praznim tribinama na stadionu Ivan Kušek Apaš sudio je sudac Mario Zebec iz Varaždina.

Nakon ove utakmice Šibeik je ostao na šestom mjestu sa 25 bodova, dok je Slaven Belupo ostao sedmi sa 21 bodom. Šibenik ima dvije utakmice više. Vodeći je Dinamo sa 48 bodova.

SLAVEN BELUPO - ŠIBENIK 2-2

Strijelci: Ampen (21), Jurić (40)/Knoll (43), Iličić (44)

Slaven Belupo: Filipović - Van Bruggen, Paracki, Prce (Apau) - Bogojević, Lulić, Mlinar, Glavčić, Gamarra - Knöll, Iličić

Šibenik: Labrović - Mesa (Pandža '46), Schildenfeld, Bilić - Pajić, Bulat, Ćurić (Alimi '92), Kvesić (Marcos Mina '46)- Ampem, Sahiti, Jurić (Ignacio Bailon '49)