20:20 / 10.12.2020.

Autor: I.L./HRT/Hina

Sjajni Dinamo nadigrao CSKA, ipak primio prvi gol

Dinamo je primio prvi pogodak ove sezone nakon 526 minuta igre.
U posljednjem kolu skupine K Europske lige Dinamo je u Maksimiru svladao CSKA iz Moskve s 3-1 (2-0) potvrdivši prvo mjesto u skupini i plasman u 16-inu finala.

➡️ Dinamu prijeti Benfica, Salzburg, Crvena zvezda...
➡️ Mamić: Rekorderi smo po minutaži, pa i to je sjajno

Strijelci za Dinamo bili su Gvardiol u 28., Oršić u 41. i Kastrati u 75. minuti, dok je hrvatski igrač Bistrović u 77. minuti smanjio na konačnih 3-1.

Modri su tako primili prvi gol ove sezone i nisu uspjeli ući u nogometnu povijest kao prva ekipa koja je završila skupinu Europske lige ili skupinu Lige prvaka bez primljenoga gola. Na putu do rekorda zaustavio ih je hrvatski nogometaš Kristijan Bistrović postigavši pogodak u 76. minuti, čime je Dinamo primio gol nakon 526 minuta igre.

Dinamo je i prije dvoboja protiv CSKA osigurao prvo mjesto u skupini, dok je CSKA i prije dolaska u Zagreb izgubio sve izglede za prolazak skupine. Stoga su oba trenera na travnjak poslala "šarene" sastave. U Moskvi su ostali neki ključni igrači pa tako u Zagreb nisu doputovali Nikola Vlašić, Džagojev i Fernandes.

Dinamo je dominirao od prve minute i mogao daleko uvjerljivije slaviti. Prvu veliku priliku Dinamo je imao u 22. minuti, no Oršić je pogodio okvir gola. Oba pogotka u prvom poluvremenu postignuta su glavom, prvo je Gvardiol u 28. minuti visoko skočio na pet metara od gostujućeg gola i glavom spustio korner Majera u mrežu, da bi u 41. minuti Kastrati ubacio s desne strane na drugu vratnicu gdje je utrčao Oršić i rutinski svladao Akinfejeva.

Oršiću je to bio 13. gol za Dinamo u europskim natjecanjima pa se tako izjednačio sa Sammirom i Soudanijem. Više su zabili jedino Igor Cvitanović i Slaven Zambata, po 15.

Majer je odličnom dubinskom loptom u 75. minuti proigrao brzonogog Kastratija koji je pobjegao gostujućoj obrani i još jednom svladao Akinfejeva, da bi dvije minute potom Bistrović upropastio veliku priliku Dinama da postane prvi klub u povijesti eurokupova koji bi natjecanje u skupini okončao bez primljenog gola. Bistrović je odlično prsima primio ubačaj Maradišvilija i zatim poluvolejem sa sedam-osam metara svladao Livakovića.

U izravnom susretu za drugo mjesto u skupini Wolfsberger je u Klagenfurtu svladao Feyenoord s 1-0 (1-0) golom Joveljića iz 31. minute.

Dinamo je tako natjecanje u skupini okončao s 14 bodova, četiri više od drugog Wolfsbergera. Treći Feyenoord je ostao na pet bodova, a četvrti CSKA na tri.