15:09 / 18.12.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Šibenik slavio u golijadi kod Gorice

Dvoboj Gorice i Šibenika

U prvom subotnjem dvoboju 20. kola domaćeg nogometnog prvenstva Šibenik je s 3:2 slavio u gostima kod Gorice.

Kristijan Lovrić u 12. minuti doveo je domaćine u vodstvo, a do odlaska na odmor Šibenčani su uspjeli izjednačiti golom Antonija Jakoliša u 30. minuti.

U drugom poluvremenu uslijedio je preokret gostiju koji su poveli u 51. minuti preko Ivana Delića, no Vlatko Stojanovski potom u 68. minuti zabija za izjednačenje Gorice. Bodovi ipak odlaze u Šibenik nakon što je u 87. minuti Marin Jakoliš, brat prvog strijelca Antonija, postigao pogodak za konačnih 3:2.

Šibenčani su prvi put u povijesti uspjeli pobjediti Velikogoričane, koji su dosad za njih bili svojevrsna "crna mačka".

Nakon što je u prvih deset minuta imala čak tri izgledne prilike, a Brodić pogodio vratnicu, Gorica je povela u 12. minuti. Brodić je proigrao Lovrića, koji je izbio sam ispred vratara Šibenika i zabio.

U 31. minuti gosti su izjednačili golom Antonija Jakoliša. Nakon ubačaja Kvesića Delić je glavom prenio loptu na drugu vratnicu, a ondje je najbrži bio Jakoliš, koji iz blizine pogađa za 1:1.

Šibenik je do potpunog preokreta došao u 51. minuti kada je Delić nakon dodavanja Marina prebacio vratara Kotarskog.

Nakon što je Gorici VAR poništio gol i penal, domaći su ipak izjednačili u 68. minuti kada je na ubacivanje Caioa pogodio Makedonac Stojanovski.

Nakon gola su uslijedile dvije velike prilike napadača gostiju Marina, no u 87. minuti Šibenik je ipak došao do gola. Pogriješio je igrač domaćih Šimunović, a Marin Jakoliš je prizemnim udarcem donio veliko slavlje Šibenčanima.

Gorica je ostala peta s 29 bodova, dok je Šibenik sedmi s 22 boda.