Sanchez: Bili smo jako blizu, borit ćemo se u uzvratu

12.03.2026.

21:30

Autor: L.B./HRT

Victor Sanchez
Victor Sanchez
Foto: Goran Kovacic / PIXSELL

Nogometaši Rijeke poraženi su na Rujevici od Strasbourga rezultatom 1:2 te se sada okreću uzvratu idućeg tjedna. Za momčad s Rujevice pogodio je Ante Majstorović, a trener Rijeke Victor Sanchez dao je svoje viđenje susreta.

Sanchez je pohvalio svoju momčad te ističe kako ništa nije gotovo.


- Moram čestitati igračima na odličnom nastupu. Bili smo hrabri, nismo spekulirali, bili smo agresivni s visokim pritiskom. Taj pritisak je doveo do situacija da je suparnik imao neke prilike. Odigrali smo jako dobru utakmicu, mogli smo postići još pogodaka, imali smo više udaraca na gol. Mislim da smo i dalje živi, borit ćemo se u drugoj utakmici, rekao je Španjolac.


Rijeka je pokušavala doći do izjednačenja stalnim pritiskom na protivnika.


- Bili smo jako blizu, mislim da je njihov vratar bio najbolji pojedinac na terenu. Ponavljam, moram čestitati igračima na hrabrosti, pokazali su kako igrati protiv jačih klubova. Pripremit ćemo se za uzvrat i pokušati proći, kaže Sanchez.


Komentirao je Sanchez igru svoje momčadi, ali je i pohvalio sjajnog protivnika


- Htjeli smo biti jako agresivni, pokušali smo pritiskat igrač na igrača. Generalno, jako smo dobro branili, ali u nekoliko su akcija bili bolji i postigli pogotke. Kreirali smo i mi dosta prilika, rekao je trener Rijeke pa nastavio.


- Ideja je svakog trenera da onemogući suparnika da napravi išta dobro, ali znamo da je to teško. Znamo kakav potencijal Strasbourg ima u napadu, jak intenzitet... No dobro smo se branili, igrači su uživali u utakmici. Ovo je veliko iskustvo za njih. Pokazali smo da se možemo nositi s njima, istaknuo je Sanchez.


- Živi smo još uvijek, zaključio je na kraju.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!