Osmo kolo SuperSport HNL-a u petak dvobojem od 18 sati otvaraju Varaždin i Vukovar 1991.
25.09.2025.
12:19
Autor: I.L./HRT
Osmo kolo SuperSport HNL-a u petak dvobojem od 18 sati otvaraju Varaždin i Vukovar 1991.
Trener Nikola Šafarić svjestan je kako Vukovar dolazi s dodatnim motivom nakon što je momčad preuzeo novi strateg, a u prošlom su kolu svladali i aktualnog prvaka.
- Sigurno da je malo teže analizirati protivnika i pripremati utakmicu nakon smjene trenera jer novi trener donosi novu energiju, nove ideje i nove zahtjeve. Poznajemo gospodina Čabraju, jako ga cijenimo kao kolegu i vrhunskog trenera. Ovo je novi izazov i za njega. Obično treneri dolaze u lošim trenucima, a on je došao u jednom dobrom trenutku, nakon pobjede nad Rijekom. Sigurno su imali pozitivan tjedan.
Dodao je da Varaždin, koji je u prošlom kolu izgubio kod Lokomotive, treba staviti naglasak na svoju igru: - Moramo biti bolji nego u prošlom kolu te ponoviti dobre igre kod kuće. Dečki stalno rade, od prvog dana, na visokoj razini. Što se tiče ozljeda, Bočkaj neće biti spreman, a ostali su svi uglavnom u konkurenciji.
Napadač Ivan Mamut, koji se klubu pridružio ovoga ljeta, poručio je da se brzo uklopio i da ekipa ima dodatnu snagu pred svojim navijačima.
- Sigurno da nam je puno lakše igrati doma i da se puno bolje osjećamo. Što se tiče Vukovara, vidjeli smo i u zadnjoj utakmici da su jako dobra ekipa, kao i ostale ekipe u ligi. Sada imaju novog trenera što će im sigurno dati novu energiju. Čeka nas zahtjevna utakmica, ali već smo pokazali da doma protiv nas nikome neće biti lako i da uvijek u susret ulazimo u ulozi favorita.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora