08:38 / 23.01.2020.

Autor: T.D./HRT

Rijeka uvjerljiva protiv Triglava

Riječani su u srijedu u trećoj pripremnoj utakmici u Umagu svladali Triglav iz Kranja sa 7:0.
Riječani su u srijedu u trećoj pripremnoj utakmici u Umagu svladali Triglav iz Kranja sa 7:0. Momčad Simona Rožmana dosta lako obračunala se sa slovenskim prvoligašem. Sedmoplasirana ekipa slovenskog prvenstva "izdržala" je do 14. minute.

Golijadu je otvorio Antonio Mirko Čolak, koji je postigao hat-trick, prvi topnik Rijeke ove sezone u HNL-u. U strijelce su se još upisali Murić, Acosty, Iglesias i Puljić.

U startnoj postavi protiv Triglava, osim Murića i Velkovskog, novi je bio i tandem zadnjih veznih, Lepinjica i Pavičić. U nastavku su zaigrali Capan i Halilović.

Rožman je isprobao nove kombinacije, a novost je Lončar na poziciji povučenog napadača, iza Puljića, koji je igrao u drugom poluvremenu.

Utakmica je poslužila za uigravanje novih kombinacija i raspucavanje napadačkih opcija, što stvara slatke brige za Rožmana.

Rijeka-Triglav 7:0

Strijelci: 1:0 - Čolak (14), 2:0 - Murić (16), 3:0 - Čolak (25), 4:0 - Čolak (35), 5:0 - Iglesias (50), 6:0 - Acosty (65), 7:0 - Puljić (83).

RIJEKA - I POLUVRIJEME: Nwolokor - Tomečak, Velkovski, Escoval, Smolčić - Pavičić, Lepinjica - Murić, Andrijašević, Gorgon - Čolak; II. poluvrijeme: Pandur - Raspopović, Čeliković, Galešić Braut (od 70. Štefulj) - Capan, Halilović - Acosty, Lončar, Iglesias (od 70.Vuk) - Puljić. TRENER: Simon Rožman.

TRIGLAV: Arko Jalen, Milanović, Petrić, Mlakar, Čerimović, Bećiri, Rogelj, Mertelj, R. Wilmots, Kocjančič, M. Wilmots (još su igrali: Čadež, Aliaga, Kryezius, Veron Šalja, Udović, Gajić, Majcen, Hasanaj). TRENER: Vlado Šmit.