19:27 / 08.03.2020.

Autor: M.M./Hina

Rijeka slavila u Jadranskom derbiju

U derbiju 26. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Rijeka je na Rujevici pobijedila Hajduk sa 2-0 preskočivši splitski sastav na drugom mjestu Prve HNL.

-
Rožman: Izgledali smo dobro na svakom dijelu terena
-
Čolak: Ovo je naša najbolja utakmica

Jadranski derbi je ovoga puta imao dodatnu težinu, bio je to okršaj za drugo mjesto koje osigurava kvalifikacije za Ligu prvaka.

Rijeka je bila bolja i posve zasluženo je stigla do tri boda, a Hajduk može biti sretan da nije i teže stradao.

Domaćin je na koncu slavio golovima Antonija Čolaka (61) i Aleksandra Gorgona (72). Igrači Rijeke su još dva puta gađali okvir gola, a gostujući vratar Josip Posavec je imao nekoliko sjajnih obrana. Koliko je Rijeka dominirala otkriva podatak kako je domaćin imao 17 udaraca, a Hajduk samo šest.

Prvu veliku priliku Rijeka je imala u 25. minuti. Čolak je s desne strane ubacio u kazneni prostor do Gorgona, koji je pucao s desetak metara i pogodio gredu. U nastavku akcije lopta se odbila do Halilovića, no njegov udarac je zaustavio Hajdukov vratar.

Deset minuta kasnije i Andrijašević je uzdrmao okvir gola. Sjajno se oslobodio čuvara i sa desetak metara iskosa pucao, no Posavec je uspio dirnuti loptu i skrenuti je u vratnicu.

Na otvaranju drugog dijela Rijeka je imala dvije sjajne prilike, no oba puta je Posavec odlično reagirao. U 47. minuti je pucao Čolak, a dvije minute kasnije i Gorgon, ali je vratar splitskog sastava branio sjajno. No, u 61. minuti niti Posavec nije mogao spasiti Hajduk.

Čolak je pobjegao gostujućoj obrani, no Posavec je uspio obraniti njegov prvi udarac. Lopta se opet odbila do Čolaka, koji se uspio okrenuti i zatresti mrežu za svoj 11. pogodak ove sezone. U 66. minuti opasno je zaprijetio i Štefulj udarcem izvan kaznenog prostora, no Posavec je ponovo bio spreman.

Korak bliže pobjedi Rijeka je stigla u 72. minuti kada je Gorgon zabio iz kaznenog udarca za 2-0. Jedanaesterac je skrivio Caktaš igrajući rukom, a Batinić je presudio nakon pregleda video zapisa. Hajduk je mogao ublažiti poraz u posljednjoj minuti susreta, no Pandur je obranio udarac Jaira.