Autor: I.L.K./Hina

Rijeka produžila niz bez pobjede, Lokomotiva slavila u Gorici

HNK Rijeka - NK Slaven Belupo (Nel Pavletic/PIXSELL)

Dvoboj Riječana i Koprivničana na Rujevici završen je bez golova.
Nogometaši Lokomotive slavili su u Velikoj Gorici protiv domaće Gorice 3-0 (1-0), a u Rijeci su Rijeka i Slaven Belupo odigrali 0-0 u susretima 9. kola Prve HNL.

Lokomotiva je uvjerljivim slavljem u Velikoj Gorici opet zasjela na drugo mjesto ljestvice, a zagrebački sastav je s tri postignuta gola postao i najefikasniji sastav (19) dosadašnjeg dijela HNL-a.

Lokomotiva je povela u 42. minuti nakon solo-prodora Dejana Radonjića i pravodobnog ubačaja za Lirima Kastratija, kome nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. U 70. minuti gosti u povećali vodstvo nakon što je Albanac Myrto Uzuni iskosa s 18 metara prizemnim udarcem pogodio suprotni kut vrata Gorice. U 81. minuti se u strijelce upisao i mladi, 20-godišnji Dino Halilović koji je pogodio mrežu udarcem s 25 metara.

Rijeka petu utakmicu zaredom bez pobjede u prvenstvu

Dvoboj Riječana i Koprivničana na Rujevici okončan je bez golova, a obje momčadi su propustile veliki broj prilika. Tako su Bijeli i petu utakmicu u nizu ostali bez pobjede u prvenstvu. Rijeci je to već peti remi, a Slavenu čak šesti u prvih devet kola.

Na ljestvici vodi Dinamo s 21 bodom. Lokomotiva se pobjedom u Gorici vratila na drugo mjesto ljestvice s 19 bodova. Osijek je treći sa 17, a Rijeka četvrta s 14 bodova.

Aktualno kolo u ponedjeljak će zaključiti Rudeš i Istra 1961 u derbiju začelja.