Rijeka treći put u klupskoj povijesti kreće u kvalifikacije za Ligu prvaka. U prvoj utakmici drugog pretkola na rasprodanu Rujevicu večeras stiže bugarski prvak Ludogorec. Utakmica je na rasporedu u 20.45.
22.07.2025.
10:02
Autor: I.Ž.K./HRT
Rijeka treći put u klupskoj povijesti kreće u kvalifikacije za Ligu prvaka. U prvoj utakmici drugog pretkola na rasprodanu Rujevicu večeras stiže bugarski prvak Ludogorec. Utakmica je na rasporedu u 20.45.
Trener Riječana Radomir Đalović najavio je težak dvoboj, ali vjeruje da njegova momčad uz pomoć navijača može odigrati dobru utakmicu.
- Cijelu godinu smo igrali da bismo osvojili naslov i u Europi igrali s najboljima. Sigurno će biti teško, ali vjerujemo u sebe, svoju kvalitetu, igrače… Nema potrebe puno pričati o Ludogorecu, imaju 14 naslova prvaka zaredom, konstantno su u Europi, imaju dobre strance, dobre igrače, ali uz pomoć naših navijača, uz onu fenomenalnu energiju, možemo odigrati dobru utakmicu. U vrhunskoj atmosferi ići ćemo maksimalno i napraviti sve da ostvarimo dobar rezultat, rekao je Đalović.
Strateg Rijeke nada se pobjedi uoči uzvrata u Razgradu 30. srpnja.
- Priželjkujem bilo kakvu pobjedu, pobjedom bismo dobili veliku prednost, ali ne smijemo zaboraviti da se igraju dvije utakmice, dodao je Đalović.
Ako izbaci Ludogoreca, Rijeka će u 3. pretkolu igrati protiv pobjednika dvoboja u kojem se sastaju armenski Noah i mađarski Ferencvaroš.
Ispadnu li Riječani od Ludogoreca, sele u Europsku ligu, a ondje bi u trećem pretkolu igrali utakmicu s poraženim iz susreta između irskog Shelbournea i azerbajdžanskog Qarabaga.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora