Rakitić postao ambasador La Lige

13.10.2025.

15:02

Autor: I.L./HRT/Hina

Ivan Rakitić
Ivan Rakitić
Foto: Jakov Prkic / CROPIX

Bivši nogometaš Ivan Rakitić (37) postao je ambasador španjolske La Lige, koju će povremeno promovirati na nekim događajima, te će normalno nastaviti obavljati svoju funkciju tehničkog direktora u Hajduku.

- Ivan je postao ambasador La Lige, no to nije fiksni posao unutar naše organizacije. Tako je i s ostalim ambasadorima, rekao je Hini glasnogovornik lige Chris Collins.


Ambasadori su uglavnom bivši igrači koji promoviraju španjolsku ligu po svijetu. Rakitić je 13 godina igrao za Sevillu i Barcelonu osvojivši brojne trofeje poput Lige prvaka i Europske lige.


- On će uglavnom obavljati 'ad hoc' stvari, poput pojavljivanja na događanjima, predstavljanjima... Ali bez stalnih i uspostavljenih odgovornosti, izjavio je glasnogovornik.

Rakitić je završio igračku karijeru u Hajduku, a od ljetos je u splitskom klubu zadužen za dolaske i odlaske igrača.

- Imao sam uistinu dobar dan s prijateljima iz La Lige, izvijestio je putem društvene mreže X. - Sretan sam što ću biti dio obitelji ambasadora i doprinijeti njenom rastu, dodao je.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!