Rakitić: Dečki su zaslužili igrati na Svjetskom prvenstvu, a ja sam zaslužio navijati

14.11.2021.

21:40

Autor: Robert Jelečević/HRT/I.L.

Ivan Rakitić

Ivan Rakitić

Foto: HTV / HRT

Dugogodišnji dokapetan hrvatske reprezentacije i osvajač srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Rusiji Ivan Rakitić bio je poseban gost Hrvatskog nogometnog saveza na utakmici između Hrvatske i Rusije.

Rakitić je zaradio ovacije Poljuda, a kako je proživio današnji dan u Splitu rekao je našem Robertu Jelečeviću.

- Želim se zahvaliti predsjedniku i izborniku, posebno izborniku jer je na neki način to bila njegova ideja. S njim sam u kontaktu. Što reći? Nevjerojatan osjećaj rekao bih u mom Splitu, imam toliko prijatelja, tu mi je vjenčani kum, da se mogu pozdraviti s mojom publikom, mojim narodom, mojim najdražima. Nevjerojatan osjećaj. Veliko hvala navijačima. Trenutak koji neću nikada zaboraviti. Zahvaljujem se svima. Šteta što je kiša padala, malo nas je požurilo. Jedinstven dan i veliko hvala svima.

Prokomentirao je i pobjedu Vatrenih.


- Moramo čestitati dečkima i izborniku. Rijetko kad da smo bili toliko dominantni, toliko kontrole od prve do zadnje minute. Na neki način je bilo pitanje vremena kad će pasti taj gol. Za mene je bilo baš jasno da će pasti na jedna čudesan i sretan način. Zasluženo i čestitam još jednom svima. Fantastična večer za hrvatski nogomet, reprezentaciju, navijače, Hrvatsku. Možemo biti ponosni svi zajedno.

Je li mu bilo teže ili lakše u ulozi navijača?

- Puno više je meni dala reprezentacija. Za mene je bila čast od prvog do zadnjeg dana. Ne samo na 106 nastupa, već samo i nositi trenirku. To je sasvim nešto posebno. To se vidi i na ovim mladim dečkima sada. Igraju u velikim klubovima, ali kada obuku naš dres ili trenirku, osjećaj je posve drugačiji. To sam ja isto osjećao na početku. Vidi se ta kombinacija između tih mladih, talentiranih igrača i iskusnih Luke, Lovrena i Vide. To je lijepo vidjeti. U kontaktu sam još s njima, posebno Perišićem, i lijepo je biti i na taj drugi način dio momčadi. Nije jednostavno gledati kad sjediš na tribinama. Želim biti najveća podrška izborniku i dečkima.

Iako se oprostio od reprezentacije nedavno je izjavio kako je, bude li potrebno, spreman opet obući dres.

- Dečki koji su odradili kvalifikacije na fantastičan način su to zaslužili i za mene je najveće zadovoljstvo da nas oni predstave na Svjetskom prvenstvu. Ja, svi mi, ne daj Bože da se nešto desi, ozljede ili neke neugodne situacije, izbornik zna da uvijek može računati na mene. Kao što su ti dečki zaslužili pravo da igraju na Svjetskom prvenstvu, ja sam zaslužio da navijam. 

Na rastanku od Splita, kako i dolikuje, dobio je Hajdukov dres.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!