Dinamo protiv Milana, Chelseaja i Salzburga

25.08.2022.

Zadnja izmjena 17:39

Autor: I.Ž.K./HRT

Yaya Toure na izvlačenju

Yaya Toure na izvlačenju

Foto: Murad Sezer / REUTERS

U ovosezonskoj Ligi prvaka nogometaši zagrebačkog Dinama igrat će u skupini E gdje će im suparnici biti Milan, Chelsea i RB Salzburg.

Odlučio je tako ždrijeb Lige prvaka održan u Istanbulu te će Dinamo igrati protiv aktualnog talijanskog prvaka Milana, potom Chelseaja, pobjednika Lige prvaka prije dvije sezone i RB Salzburga, cijelo posljednje desetljeće najbolje austrijske momčadi.


Sučelit će se Dinamo i protiv nekih od hrvatskih nogometaša pa tako Ante Rebić igra za Milan, Mateo Kovačić za Chelsea, a Luka Sučić i Roko Šimić za RB Salzburg.


Najjača skupina definitivno je grupa C gdje će igrati Bayern, Barcelona, Inter i češki prvak Viktoria Plzen, dok aktualni pobjednik Lige prvaka madridski Real igra u skupini F s Leipzigom, Šahtarom i Celticom.

SKUPINE LIGE PRVAKA ZA SEZONU 2022./23.

SKUPINA A: Ajax, Liverpool, Napoli, Rangers

SKUPINA B: Porto, Atletico Madrid, Bayer 04 Leverkusen, Club Brugge

SKUPINA C: Bayern München, Barcelona, Inter, Viktoria Plzen

SKUPINA D: Eintracht Frankfurt, Tottenham, Sporting, Marseille

SKUPINA E: Milan, Chelsea, RB Salzburg, DINAMO

SKUPINA F: Real Madrid, RB Leipzig, Šahtar, Celtic

SKUPINA G: Manchester City, Sevilla, Borussia Dortmund, Kopenhagen

SKUPINA H: PSG, Juventus, Benfica, Maccabi Haifa

Pehar Lige prvaka na pozornici

Pehar Lige prvaka na pozornici

Foto: HTV / HRT

Veleposlanik finala UEFA Lige prvaka 2023. Hamit Altıntop donio je slavni trofej na pozornicu, a pridružio mu se Yaya Touré, pobjednik Lige prvaka 2008./09. Obojica će pomagati pri ždrijebu.

Arrigo Sacchi, legendarni trener Milana, dobio je nagradu predsjednika UEFA-e. "Bio je vizionar kao trener", rekao je Aleksander Čeferin.

Arrigo Sacchi i Aleksander Čeferin

Arrigo Sacchi i Aleksander Čeferin

Foto: HTV / HRT

Uvodni program koji prethodi izvlačenju skupina počeo je prisjećanjem na prošlu sezonu Lige prvaka u kojoj je slavio Real Madrid. U finalnom susretu odigranom na Stade de Franceu Madriđani su pobijedili Liverpool 1:0.

Hrvatski prvak je sinoć nakon drame produžetaka na punom Maksimiru s 4:1 svladao norveški Bodo/Glimt u uzvratu play-offa te s ukupnih 4:2 osmi put izborio nastup u Ligi prvaka. 

Ždrijeb skupina elitnog nogometnog natjecanja održat će se večeras na svečanosti u Istanbulu na kojoj će biti proglašeni najbolji igrači i igračice te treneri u UEFA-inom izboru. Prijenos pratite od 18 sati na HTV-u 2. 

U ždrijebu su 32 momčadi koje će biti podijeljene u osam skupina. Dvije najbolje ekipe iz svake skupine plasirat će se u osminu finala. 

Dinamo je svrstan u četvrtu jakosnu skupinu, a u njoj su još škotski Rangers i Celtic, francuski Marseille, danski Kopenhagen, belgijski Club Brugge, češka Viktoria Plzen te izraelski Maccabi Haifa i s njima hrvatski prvak ne može igrati.

U prvoj jakosnoj skupini su europski prvak Real Madrid, pobjednik Europske lige Eintracht, Manchester City, Milan, Bayern, Paris Saint-Germain, Porto te Ajax.

Drugu jakosnu skupinu čine Liverpool, Chelsea, Barcelona, Juventus, Atletico Madrid, Sevilla, Leipzig i Tottenham, a treću Borussia Dortmund, Salzburg, Šahtar, Inter, Napoli, Benfica, Sporting te Bayer Leverkusen. 

Prvo kolo na rasporedu je 6./7. rujna, a grupna faza završit će 6. kolom koje će se igrati 1./2. studenoga. 

Finale Lige prvaka za sezonu 2022/23 održat će se na Olimpijskom stadionu Atatürk u Istanbulu 10. lipnja. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!