Nogometaši Hajduka slavili su na Poljudu protiv Dinama s 1:0 te pobjegli Modrima na sedam bodova prednosti, tri kola prije kraja jesenskog dijela SuperSport HNL-a.
02.12.2024.
Zadnja izmjena 14:11
Autor: M.Š./HRT
Nogometaši Hajduka slavili su na Poljudu protiv Dinama s 1:0 te pobjegli Modrima na sedam bodova prednosti, tri kola prije kraja jesenskog dijela SuperSport HNL-a.
- To je bio derbi u kojem je igrala samo jedna momčad, s jednom velikom agresivnošću, velikom željom, velikom strašću. No, eto, završilo je bez neke lijepe igre, samo pet udaraca na gol, tri Hajduka, dva Dinama, to govori kakva se utakmica igrala. Sve u svemu, rekao bih jedna lakša pobjeda Hajduka, rekao je u svojoj analizi na početku gostovanja, Edo Pezzi.
Dodaje i sljedeće.
- Pozitivno je da su igrali i drugi momci, ne samo Livaja te da je u ekipi Hajduka bio tek jedan jedini stranac. To je nagovještaj, da su ipak naši treneri počnu oslanjati svojem kadru, to je ono što je poželjno, što bi moglo garantirati nastavak uspjeha naše reprezentacije.
Jedan katarski medij objavio je jutros da je sve dogovoreno i da će Zlatko Dalić preuzeti katarsku nogometnu reprezentaciju, da je sve dogovoreno te da će biti objavljeno u narednim satima.
- Moje jedino saznanje jest da sigurno kolege u Kataru nisu izmislile tu informaciju, da sigurno postoji zanimanje za Dalićem. Zbog čega? Katar želi afirmirati svoju reprezentaciju, ne da budu sudionici SP-a jer su domaćini nego da pokažu i nogometnu moć, rekao je Mario Zorko.
- Neosporno je da Dalić tamo ima veliki ugled u zemljama Zaljeva, tu se ne radi samo o sportu i nogometu, to ide i do vrha tih država koje žele dizati svoj ugled.
- Hoće li prihvatiti ili ne, to se izbornik mora oglasiti. Sigurno je Zlatko zadovoljan, ali on je već nakon SP-a imao ponudu iz Kine gdje bi zaradio za godinu dana kao za pet ili deset godina.
- To je fake news, prije tri godine u razgovoru s Dalićem, iskreno mi je rekao da bi volio raditi u nekom klubu iz Lige petice, ali da se u na ta područja ne misli vraćati. Znate što je pet godina tamo, nije dolje lako živjeti i raditi. Nije sve baš u novcu, a on nije siromah, već se dosta osigurao, ističe Pezzi.
- Nije fake news, toliko znam, ali sada, hoće li Dalić prihvatiti, vidjet ćemo, replicira pak Zorko.
Dodajmo, da u trenutku pisanja ovoga teksta, nije stigao službeni demantij niti Hrvatskog nogometnog saveza, a niti izbornika Zlatka Dalića.
Potom su sugovornici opet govorili o jučerašnjem derbiju, konkretno o treneru Hajduka, Gennaru Gattusu.
- Veliki sam fan Gattusa. To je fenomenalan potez Nikole Kalinića koji je doveo takvo ime i takvog trenera. On je u kritičnim trenucima znao izolirati momčad, pretvorio ju je, kako je rekao, u obitelj. To se vidi u svakom duelu kako diše, vidi se da je napravio kompaktnu cjelinu. Iznenađuje to da u ovoj situaciji se ponovno govori o tome da moraju nekoga prodavati ove zime. Dinamo se mora suočiti s time da je u osam zadnjih utakmica u prvenstvu ostvario tek tri pobjede, da nikada nisu imali više poraza. Čini mi se da na naplatu sada dolazi i diletantski napravljen prelazni rok, ističe Zorko.
Koja je osnovna razlika između Gattusa i Bjelice?
- Ne volim nikome tepati, no Bjelica je kasno dobio momčad, niti je radio selekciju, niti je radio pripreme, neke poteze jučer, godinu dana ne igraju Moharrami i Perić, on ih stavlja. Ne znam je li to bio "šut iz očaja" ili ne znam što... Dinamo nikada nije dolazio u Split davajući priopćenje da suci pomažu Hajduku, to nije stil Dinama, no nešto se uvuklu u pore kluba. Dinamo evidentno ne igra kako treba, problemi su u svakoj liniji. Gattuso je uspio napraviti koheziju. Stvorio je kompaktnu momčad koja grize travu što se kaže. Što se tiče Šarlije, ja ga razumijem, nervozan je, no ne može pored Prpića koji je velika nada i koji će jednog dana biti reprezentativna karika, kaže Pezzi.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora