17:50 / 04.05.2019.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

Pet golova na Poljudu, Hajduk opet bolji od Intera

Dvoboj Hajduka i Intera (Miranda Cikotić/PIXSELL)

Nogometaši Hajduka svladali su Inter 3:2 u prvom subotnjem dvoboju 32. kola hrvatskog prvenstva.
Nogometaši Hajduka upisali su pobjedu protiv Intera od 3:2 u prvom subotnjem dvoboju 32. kola hrvatskog prvenstva.

Splitski sastav je protiv hrabrog Intera na kišnom Poljudu ostvario tešku, ali vrijednu pobjedu u borbi za Europu.

Inter je poveo nakon velike pogreške braniča Hajduka Ukrajinca Oleksandra Svatoka koji je u 13. minuti nespretno pogodio vlastitu mrežu. Splićani su izjednačili također autogolom, u 33. minuti ubačaj Libanonca Jradija je glavom u mrežu sproveo Karlo Muhar.

Za potpuni preokret već u prvom dijelu pobrinuo se u 44. minuti Mijo Caktaš koji je glavom pogodio s desetak metara na ubačaj Frana Tudora.

U 71. minuti Caktaš je postigao i drugi gol na utakmici nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Intera, kada je lopta sretno došla do kapetana Hajduka koji ne griješi s pet metara. Konačnih 3:2 postavio je Bugarin Borislav Conev u zadnjim sekundama dvoboja.

Treća je to pobjeda Splićana ove sezone protiv momčadi iz Zaprešića u njihovom četvrtom dvoboju.  Hajduk je slavio i u 14. kolu (3:0 u Splitu) te u 23. kolu u Zaprešiću (3:1). Jedini bod Inter je izvukao u 5. kolu odigravši 2:2 u Zaprešiću.

Hajduk je četvrti s 53 boda, koliko ima i trećeplasirani Osijek, ali Osječani imaju utakmicu manje, dok je Inter ostao osmi s 28 bodova, šest više uz utakmicu više od pretposljednje Istre 1961.