19:57 / 12.04.2019.

Autor: K.L./Hina

Osijek nadigrao Rudeš, Marić najbolji strijelac

U prvoj utakmici 29. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Rudeš sa 2-0 (2-0).

Pobjednik je bio odlučen već u prvih 45. minuta kada su Osječani ostvarili kapitalnu prednost, prvoj je Mađar Kleinheisler u 11. minuti okrunio protunapad svoje momčadi, da bi se najbolji strijelac lige Marić u 42. minuti odlično snašao u gostujućem kaznenom prostoru za konačnih 2-0.  Marić sada ima 14 pogotka ove sezone, jedan više od Komnena Andrića.
Pred 700 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Titlić iz Hrvaca.
Treći Osijek sada ima 50 bodova, tri manje uz utakmicu više od druge Rijeke, a šest više od četvrte Lokomotive i petog Hajduka koji igraju međusobno u nedjelju.
Rudeš je posljednji sa 10 bodova, osam manje od pretposljednje Istre 1961. Na vrhu je Dinamo sa 73 boda.