Olić o suparniku u play-offu: Gruzijski nogomet je u velikom usponu

17.10.2024.

13:49

Autor: A.M./HRT

Niko Kranjčar i Ivica Olić
Niko Kranjčar i Ivica Olić
Foto: Vjeran Žganec Rogulja / PIXSELL

Hrvatska U-21 reprezentacijja igrat će s Gruzijom u dodatnim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2025. godine, kojemu će domaćin biti Slovačka.

Ždrijeb je održan u sjedištu UEFA-e u Nyonu, a osim para Hrvatska - Gruzija poznata su još dva, Finska - Norveška i Belgija - Češka.


Dosad je 12 momčadi osiguralo plasman na EURO, uz domaćina Slovačku, a tri zadnja sudionika dat će dodatne kvalifikacije.


- To je momčad koja je završila druga na ljestvici ispred Švedske, što govori o njihovoj kvaliteti i ozbiljnosti. Već su pokazali koliko su opasni, a jasno je da se radi o vrlo talentiranoj ekipi i zato moramo biti maksimalno oprezni i dobro pripremljeni. Podcjenjivanju nema mjesta jer su dokazali da imaju potrebnu kvalitetu. Njihov nogomet je u velikom usponu, što se vidi i po uspjesima njihove A reprezentacije na Europskom prvenstvu. Sigurno je da tu euforiju i pozitivan duh prenose i na mladu reprezentaciju, što nas dodatno motivira da budemo maksimalno spremni za ovaj izazov, rekao je izbornik U-21 reprezentacije Ivica Olić u izjavi za službenu stranicu Hrvatskog nogometnog saveza.


Prvu utakmicu mladi Vatreni igrat će 15. studenoga u gositma, a uzvratnu na domaćem terenu 19. studenoga.


Ždrijeb završnog turnira održat će se u Bratislavi 3. prosinca.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!