Munoz uoči Jadranskog derbija u Kupu: Znamo točno što nas čeka

03.03.2026.

13:20

Autor: I.Ž.K./HRT

Ramiro Munoz
Ramiro Munoz
Foto: Damir Škomrlj / CROPIX

U srijedu se igraju tri dvoboja četvrtfinala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, a svakako najviše pažnje izaziva Jadranski derbi na Rujevici gdje Rijeka dočekuje Hajduk. 

Četvrtfinale protiv Splićana koje se igra sutra u 20 sati najavio je pomoćni trener Rijeke Ramiro Munoz, ali je uoči početka konferencije za medije novinare došao pozdraviti i glavni trener Victor Sanchez

– Najbolja vijest za ovu utakmicu je, očito, to što je "Mister" ponovno s nama. Kao što ste vidjeli, on je uistinu dobrog zdravlja, pun energije i snage da se zajedno s nama suoči s ovakvim tipom utakmice. To nam je najvažnija vijest, rekao je Munoz, a prenosi službena klupska stranica

- Mogu reći da protekli dani nikome od nas nisu bili laki, ali njegova volja i konstantna podrška cijeloj momčadi, čak i iz bolnice, bili su nevjerojatni. Imam samo riječi hvale za to kako je ekipa prebrodila ovo razdoblje, ali i kako je trener gurao naprijed. Čak i u kritičnim trenucima, dok je brinuo o zdravlju, momčad mu je uvijek bila u mislima. Potpisao je izlazak iz bolnice na vlastitu odgovornost kako bi što prije bio uz nas, već je na Lokomotivi bio tu, pomagao nam na zadnjem treningu i sudjelovao u pripremi utakmice na mnogo načina. Iako je jučer, u ponedjeljak, imao još jedan dodatni pregled, bio je ovdje s nama i pripremao se za Hajduk, dodao je Munoz. 

Istaknuo je kako je ponosan na Sancheza.

On je savršen primjer lidera koji stoji iza kluba i momčadi, koji nas sve gura naprijed čak i kada mu je zdravlje bilo najugroženije. Ponosan sam što je on naš vođa. Sada smo napokon svi na okupu kako bismo napali pobjedu protiv Hajduka u četvrtfinalu, izjavio je Munoz.

"Igranje na Rujevici naša je jasna prednost"


Hajduk stiže na Rujevicu nakon što je prije nešto više od tjedan dana svladao Rijeku na Poljudu u prvenstvenom ogledu s 1-0.

– Hajduk je Hajduk i oni imaju jasan stil igre. Kad smo se sučelili zadnji put, mislim da se vidjelo da nam plan igre jako dobro funkcionira. Način na koji ćemo im se suprotstaviti sutra je nešto na čemu radimo i što ćemo još trenirati danas. Očekujemo ekipu s jasnim mehanizmima, imamo iskustvo prethodnih utakmica i točno znamo što nas čeka. Svi znamo da, kada im plan igre ili rješenja ne funkcioniraju, imaju ključnog igrača poput Livaje koji im služi kao "izlaz". Pokušavaju ga pronaći što češće kako bi kreirali prilike, a mi smo spremni na sve njihove taktičke varijante, ali i na to da im zatvorimo taj izlazni put, poručio je Munoz.

Osvrnuo se na ponajboljeg igrača Tonija Fruka.

- Fruk je potpuno motiviran. Njegova ruka i dalje zahtijeva zaštitu, ali to ne znači da može trčati manje. Više je stvar u tome da mu se tijelo mora potpuno oporaviti nakon operacije kako bi bio u punoj formi. On će pomoći momčadi onoliko minuta koliko nam bude mogao dati, bilo to 60 ili 90. Naš roster raste zahvaljujući zimskom prijelaznom roku, ali i igračima koji u početku nisu bili u prvom planu, a sada koriste svoje prilike. Svi igrači su na raspolaganju i svi žele pomoći. Na nama trenerima je da odlučimo tko će početi, a tko ući s klupe, jer je jednako važno tko utakmicu završava, istaknuo je pomoćni trener Rijeke.

Osim što se radi o derbiju, dodatni pritisak je i što je ovo eliminacijska utakmica. 

- Znamo da je derbi poseban, a igranje na Rujevici uz podršku naših navijača je naša jasna prednost. Ključna stvar je fokus, tijekom 90 minuta, 120 ili penala, što god bude potrebno. Što se tiče sudačkih odluka, ne smijemo dopustiti da one utječu na naš plan igre. "Mister" je u svlačionici i na konferenciji jasno rekao: nismo izgubili od Hajduka u gostima zbog suca, nego zbog vlastitih pogrešaka. To ne želimo ponoviti. Victor je osoba koja štiti suce i želi im pomoći da pravila budu jasnija. Sutra želimo pokazati da možemo pobijediti na terenu, maksimalno fokusirani. Ovo je intenzivna utakmica, važna za oba kluba u borbi za trofej. Nema isprika, sutra idemo zajedno po pobjedu, dodao je Munoz.

SuperSport Hrvatski nogometni kup, četvrtfinale:


Srijeda, 4. ožujka

VARAŽDIN - GORICA 17.00

DINAMO - KURILOVEC 18.00

RIJEKA - HAJDUK 20.00

Utorak, 10. ožujka

SLAVEN BELUPO - LOKOMOTIVA 16.30

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!