Autor: I.L.K./K.L./HRT

Lokomotiva i Inter prvi četvrtfinalisti Hrvatskoga kupa

Zadar - Lokomotiva (Dino Stanin/PIXSELL)

Nogometaši Lokomotive i Intera prvi su osigurali četvrtfinale Hrvatskog kupa.
Nogometaši Lokomotive i Intera prvi su osigurali četvrtfinale Hrvatskog kupa. Lokomotiva je slavila kod drugoligaša Zadra s 3:1, dok je Inter u Zaprešiću pobijedio pulsku Istru 1961 s 2:1.

Lokomotiva je gostovala u Zadru, a domaćin je poveo golom Blaževića već u 2. minuti. No, zagrebački sastav uspio je preokrenuti i golovima Uzunija (22), Krstanovića (45) i Datkovića (55) doći do plasmana u četvrtinale.

U Zaprešiću je u jedinome međusobnom okršaju prvoligaša u osmini finala Inter bio bolji s 2:1 od Puljana. Zaprešićani su poveli zahvaljujući Ajayiju u 37. minuti, vrlo je brzo izjednačio Mierez, da bi pogodak odluke naposljetku postigao Ćulum u 53. minuti.