Kovačević nakon Hartberga: Utakmica je poslužila svrsi

15.01.2026.

21:36

Autor: I.L./HRT

Dinamo - Hartberg, Mario Kovačević
Dinamo - Hartberg, Mario Kovačević
Foto: Josip Bandic / CROPIX

Nogometaši Dinamo poraženi su u jedinoj pripremnoj utakmici uoči nastavka sezone, na stadionu Maksimir austrijski Hartberg slavio je s 2-1.

Gosti su poveli u 15. minuti pogotkom Benjamina Markusa, Aziz Musibau povisio je na 2-0 u 76. minuti, a konačnih 1-2 postavio je Marko Soldo dvije minute kasnije. Susret se igrao dva puta po 30 i dva puta po 25 minuta, a trener Dinama Mario Kovačević isprobao je ukupno 29 igrača.

- Utakmica je poslužila svrsi, od početka je bila žustra. Dobro smo ušli, ali lopta nije htjela u gol. Opet nam se dogodilo da nam suparnik zabije nakon prvog prolaska na našu polovicu, rekao je Kovačević.

Dodao je kako je Dinamo u većem dijelu susreta imao inicijativu: - U prvih 60 minuta igrala je jedna momčad, tu smo dominirali, ali vidjelo se da nam nedostaje mekoće u zadnjoj trećini. Imamo još sedam dana to ispraviti do dvoboja protiv Rumunja u Europskoj ligi.

O nastavku utakmice kaže: - U drugom dijelu primili smo pogodak iz kontre, nakon toga smo opet dominirali i veseli me da smo uspjeli zabiti nakon pritiska. Mislim da smo zaslužili izjednačiti.

Kovačević je naglasio da je najveći problem bio kod primljenih pogodaka.

- Ne smijemo tako griješiti, na tome moramo raditi. Trkački smo dobri, imali smo dobre uvjete na pripremama u Čatežu. Bilo je hladno, ali to smo i htjeli jer nas takvi uvjeti čekaju i na skorašnjim utakmicama.

Za kraj je dodao kako se momčad uskoro kompletira.

- U petak nam se vraćaju Bennacer i Bakrar, polako se kompletiramo, zaključio je trener Dinama.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!