Kopić: Puni smo motiva uoči 1000. utakmice

04.03.2022.

21:37

Autor: I.Ž.K./HRT/GNK Dinamo

Željko Kopić

Željko Kopić

Foto: Igor Kralj / PIXSELL

Nogometaši Dinama u subotu na Maksimiru dočekuju Šibeniku u 26. kolu domaćeg nogometnog prvenstva. 

Bit će to jubilarna, 1000. utakmica Modrih u HNL-u. 

- To je zanimljiv podatak i sigurno je da će nam to biti dodatni motiv za utakmicu, rekao je trener hrvatskog prvaka Željko Kopić za službenu stranicu GNK Dinama.

Dinamo je drugi na ljestvici s tri boda zaostatka za Osijekom koji je kiksao kod Lokomotive odigravši 0:0, no Modri imaju i dva susreta manje od Osječana s kojima bi se bodovno izjednačili pobijede li Šibenik.

Šibenčani su nakon slavlja u Velikoj Gorici nanizali nekoliko poraza, a u Maksimir stižu nakon pobjede protiv Istre 1961. Dodatnu vjeru daje im i pobjeda u Zagrebu prošle sezone. 

– Znamo da u HT Prvoj ligi nema laganih utakmica, mi moramo biti pravi, odigrati kvalitetno, a Šibenik će, kao svaka druga momčad koja dođe ovdje, dati sve od sebe da se predstavi u najboljem mogućem izdanju i to nam je jasno. Mi smo okrenuti sebi, svojoj ideji igre i tome da budemo pravi. Šibenik ima kvalitetu, tamo je i naš Antonio Marin koji igra dobar nogomet. Moramo biti na pravoj razini, rekao je trener Dinama Kopić.

Dinamo je imao dosta problema s ozlijeđenim igračima.

– Za susret sa Šibenikom i dalje neće konkurirati ni Dino Perić ni Arijan Ademi niti Luka Ivanušec, a za sve ostale vidjet ćemo do samog početka utakmice, zaključio je Kopić.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!