18:43 / 26.08.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

PAOK slavio na Rujevici, Rijeka bez Konferencijske lige

Rijeka - PAOK

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli izboriti plasman u grupnu fazu UEFA Konferencijske lige, trećeg po snazi europskog klupskog natjecanja, nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja na svom stadionu na Rujevici poraženi od grčkog PAOK-a s 2-0 (1-0).

Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Omara El Kaddourija, a u 80. minuti je sve snove Riječana uništio Thomas Murg kad je pogodio za konačnih 2-0.

Riječani su već u Solunu propustili veliku priliku kada su u posljednjem napadu na utakmici primili pogodak kojim su ostali bez prednosti za uzvrat, a od početka dvoboja na Rujevici vidjelo se da su Grci u dvoboj ušli odlučniji.

Tako su već u šestoj minuti Schwab i El Kaddouri u istoj akciji dvaput pogodili gredu. No, pet minuta poslije riječki vratar Prskalo je svladan. Kurtić je podvalio loptu u kazneni prostor, gdje se sjurio El Kaddouri i gurnuo loptu pokraj Prskala koji mu je pokušao ući u udarac.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Rijeka je imala u 37. minuti. Abass je ubacio s desne strane, a Ivan Tomečak je sa 12 metara poslao loptu visoko preko grede.

U 41. minuti su gosti još jednom pogodili gredu zahvaljujući Prskalu koji je vršcima prstiju spriječio Marokanca El Kaddourija da postigne svoj drugi pogodak.

Goran Tomić je pokušao nešto promjenama na poluvremenu, kad je umjesto Vukčevića ubacio Selahija, a umjesto Lepinjice Gnezdu Čerina, međutim do izglednih prilika za pogodak Rijeka jednostavno nije mogla doći.

Kazna je stigla u 80. minuti, kad je Escoval izgubio loptu u kaznenom prostoru, a Austrijanac Thomas Murg lakoćom pogodio mrežu.

Tako je Dinamo ostao jedini hrvatski predstavnik u europskim natjecanjima, a suparnike u grupnoj fazi natjecanja Europske lige hrvatski prvak će saznati u petak, od 12 sati.

RIJEKA - PAOK 0-2 (0-1)

Rijeka. Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 6720. Sudac: Serhij Boiko (Ukrajina)

Strijelci: 0-1 Omar El Kaddouri (11), 0-2 Thomas Murg (80)

Žuti kartoni: Taylor, Šwiderski, Murg / Abass, Galović, Drmić
Crveni kartoni: - / -

RIJEKA: Prskalo - Tomečak, Escoval, Krešić, Galović (od 71. Vučkić), Vukčević (od 46. Gnezda Čerin) - Lepinjica (od 46. Selahi) (od 81. Bušnja), Pavičić, Abass, Ampem - Drmić (od 84. Obregon)

PAOK: Paschalakis - Taylor, Varela, Crespo, Vieirinha - Kurtić (od 76. Esiti), Schwab - Živković, Biseswar (od 75. Kagawa), El Kaddouri (od 67. Murg), Šwiderski

KRAJ UTAKMICE! PAOK je pobijedio 2:0 i ostavio Rijeku bez plasmana u Konferencijsku ligu

90+3' Taktička promjena kod PAOK-a, umjesto Schwaba ulazi Douglas Augusto

90' Četiri minute nadoknade na Rujevici

84' Tomić opet mijenja, umjesto Drmića u igri je Jorge Obregon

80' Promjena kod Rijeke, izlazi Tomečak, u igru ulazi Bušnja

80' GOL ZA PAOK! Velika pogreška Riječana, Escoval je izgubio loptu u kaznenom prostoru, Murg ostao sam i zabio za velikih 2:0

76' Mijenja trener PAOK-a, umjesto Kurtića i Biseswara ulaze Esiti i Kagawa

74' Žuti karton za Drmića

71' Promjena kod Rijeke, Nino Galović prepustit će svoje mjesto Harisu Vučkiću, novom igraču riječke momčadi

68' Pokušao je Tomečak zabiti iz voleja, nije uspio, korner za Rijeku, kao da su se Riječani malo probudili

67' Grčki strijelac El Kaddouri mora napustiti teren zbog ozljede, ulazi Murg

60' Žuti karton za Šwiderskog koji je napravio prekršaj na Galoviću

55' Nakon deset minuta igre u nastavku evo lijepe prilike za Rijeku, sjajan udarac Selahija s 20-ak metara odlazi pored vratnice

50' Žuti karton za Galovića zbog opasnog starta na Šwiderskom, procjena je ukrajinskog suca

48' Sudar Tomečaka i Vierinhe, kratki prekid i podbacivanje

46' Počelo je drugo poluvrijeme, riječki strateg Goran Tomić odlučio je u svlačionici ostaviti Andriju Vukčevića i Ivana Lepinjicu, a novi igrači na terenu su Adam Gnezda Čerin i Lindon Selahi

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45' Igrat će se tri minute sučeve nadoknade

41' Umalo novi gol za PAOK! Iz daljine je opalio El Kaddouri, ali pogađa vratnicu!

37' Velika prilika za Rijeku! Abass je ubacio, Tomečak se našao u sjajnoj poziciji pred golom, no lopta odlazi preko grede

35' Slobodan udarac za PAOK, Vieira puca iz opasne zone, ostaje 1:0 za Grke

32' Konačno lijepa akcija Rijeke, Abassov udarac fijuknuo je pored vratnice

29' Rijeka teško izlazi na kraj s PAOK-om, udarac Biseswara odbija Prskalo

21' Slobodni udarac za Rijeku nakon prekršaja Crespa na Abassu, koji dosta nervozno reagira, no nema opasnosti za Grke

19' Pokušaj Riječana preko Tomečaka koji puca iz daljine, no lopta odlazi pored gola

16' Maia Reis je 'požutio' zbog prekršaja na Galoviću koji je privremeno napustio travnjak nakon što ga je PAOK-ov branič zakačio laktom

14' Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Abass, koji je već ranije bio upozoren

Slavlje igrača PAOK-a

11' GOL NA RUJEVICI! PAOK je ipak stigao do vodstva, zabio je Omar El Kaddouri koji je sjajno prošao i gurnuo loptu pored riječkog vratara Prskala

6' Kakva sreća za Rijeku! Prvo je vratnicu pogodio Schwab, a potom u nastavku akcije i El Kaddouri

4' Evo i prvog kornera za Rijeku, no nema opasnosti za grčka vrata

2' Opasna kombinacija PAOK-a već na startu utakmice, ali je odlično uklizao Ampem

1' Ukrajinski sudac Sergij Boiko dao je znak za početak utakmice!

Početni sastavi:

Rijeka: Prskalo, Tomečak, Vukčević, Joao Escoval, Krešić, Galović, Abass, Ampem, Pavičić, Lepinjica, Drmić

PAOK: Paschalakis, Maia Reis, Vieira de Freitas, Varela, Crespo, Kurtić, Schwab, Živković, El Kaddouri, Biseswar, Šwiderski

Igrači Gorana Tomića pružili su sjajnu partiju u Solunu u prvom dvoboju doigravanja za ulazak u grupnu fazu Konferencijske lige. Držali su vodstvo od 1:0 do same završnice utakmice, da bi potom pobjedu ispustili nesretnim autogolom Nike Galešića u četvrtoj minuti sučeve nadoknade.

Unatoč porazu, strateg Riječana je optimist i nada se prolasku u grupnu fazu.

- Imamo aktivan rezultat i uz podršku naše publike vjerujem da ćemo napraviti čudo, rekao je Tomić.