17:08 / 04.03.2020.

Autor: A.M./Hina

Istri važni bodovi, VAR poništio dva gola Osijeka

Pula, susret 1. HNL-a: Istra 1961 - Osijek (Foto: Duško Marušić/PIXSELL)

U dvoboju 25. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili Osijek s 1:0 (1:0) i ubilježili važne bodove u borbi za ostanak.
Već u drugoj minuti Puljani su poveli nakon velike pogreške braniča gostiju Lončara, koji je promašio loptu, a Ivan Delić izbija sam ispred vratara Ivušića i pogađa mrežu. U 21. minuti Osječani su izjednačili golom Ndocktya, ali ga je VAR poništio, da bi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela VAR još jednom spriječio Osijek da dođe do izjednačenja
U 56. minuti Kongoanac Ndockty je sam ispred Duke, no vratar Istre je njegov šut iz blizine obranio. Svi napadi Osječana do kraja susreta "razbijali" su se o čvrstu obranu Puljana, koji su tako došli do četvrte pobjede u prvenstvu, a Osijek i treću utakmicu zaredom nije uspio postići gol.
Osijek je ostao trenutačno peti s 39 bodova, a Istra je skočila na osmo mjesto s 19 bodova.
Dvoboj se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je Zebec.