20:21 / 27.09.2021.

Autor: M.Š./Hina/HRT

Istra srušila Hrvatski dragovoljac

Hrvatski dragovoljac - Istra 1961

U posljednjoj utakmici 10. kola Prve HNL u ponedjeljak je Istra 1961 u Kranjčevićevoj svladala Hrvatskog dragovoljca sa 1-0, a pobjednički pogodak zabio je Diona Drena Beljo u 20. minuti.

Gosti su prvi zaprijetili, u 3. minuti Serderov je pokušao s 20 metara, ali vratar Šubarić brani.

Istra je povela u 20. minuti. Nakon prodora Mlinara po lijevom boku lopta je došla do Serderova, koji je ubacio za Diona Drena Belju, a on iz blizine zabija.

Gosti su u prvom poluvremenu kontrolirali igru i domaćini nisu uspijevali doći do situacija iz kojih bi ugrozili vrata Dragovoljca.

Najbolju situaciju da ugroze vrata gostiju Hrvatski dragovoljac je imao u 44. minuti iz prekida s vrha 16-erca, ali udarac Pasaričeka nije bio precizan.

U drugom poluvremenu Istra nije bila tako napadački aktivna.

Dragovoljac početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, pokušava preko Lukića, ali njegov udarac završio je pored gola.

U 63. minuti Petković je pretrčao polovicu igrališta, igrači Istre nisu ga mogli zaustaviti, na kraju je uspio i pucati s desetak metara iskosa, ali vratara gostiju obranio je taj pokušaj.

U 69. Bagadur si je stvorio prostor za udarac s 20 metara, bio je to dobar pokušaj, ali vratar Istre uspio je sačuvati mrežu.

Istra je u 79. minuti mogla doći do drugog pogotka, Bande je poveo kontranapad i servirao loptu za Serderova, koji se je spetljao i propala je prilika.

U 90. minuti nakon greške Galilea veznjak Dragovoljca Mioč našao se dobroj situaciji iz koje je mogao poentirati, ali je lopta otišla daleko od gola.

Istra je na osmom mjestu s deset bodova, a Dragovoljac je posljednji s pet.