Na pulskom stadionu Aldo Drosina održana je konferencija za medije na kojoj je predstavljen novi igrač Istre 1961, 24-godišnji veznjak Daouda Doumbia.
22.07.2026.
14:54
Autor: K.L./HRT
Na pulskom stadionu Aldo Drosina održana je konferencija za medije na kojoj je predstavljen novi igrač Istre 1961, 24-godišnji veznjak Daouda Doumbia.
Doumbia, rođen 2002. godine, u pulskog prvoligaša stiže iz španjolskog Deportivo Alavésa, a s Istrom 1961 potpisao je ugovor valjan do 2028. godine.
Novog člana momčad medijima je predstavio sportski direktor kluba Saša Bjelanović.
- Imamo dosta informacija o njemu, pratili smo ga proteklih sezona i već smo ga ranije željeli dovesti, no tada se to nije moglo realizirati. Ove godine smo uspjeli i izuzetno mi je drago zbog toga. Radi se o igraču koji je po svojim karakteristikama drugačiji od dosadašnjih veznih igrača koje imamo u kadru.
Izuzetno je fizički potentan, jak i motoričan igrač koji daje balans i snagu veznom redu. Ima puno trke, vrlo je kvalitetan u defenzivnim zadacima, a njegovim dolaskom dobili smo igrača drugačijih karakteristika koji se može dobro nadopunjavati s postojećim igračima. Još uvijek je u mladim godinama i vjerujem da kroz hrvatsku ligu može dodatno napredovati, napraviti iskorak te pomoći nama u ostvarivanju naših ciljeva i rezultata, poručio je sportski direktor Saša Bjelanović.
Nakon predstavljanja, svoje prve dojmove o novom klubu podijelio je i Daouda:
- Dolazim iz Alavesa i jako sam sretan što sam u Istri i hrvatskoj ligi. Veselim se utakmicama i natjecanju. Smatram se vrlo kompetitivnim igračem, želim se natjecati, napredovati i s vremenom postati sve bolji.
Prvi dojmovi su jako dobri. Od samog početka, od team managera koji me lijepo dočekao i pomogao mi da se što prije snađem, s obzirom na to da nikoga nisam poznavao. Momčad je jako dobra, imam veliku podršku suigrača i lijepo su me prihvatili. Jako sam zahvalan na ovoj prilici koja se ne zaboravlja.
Jučer sam odigrao utakmicu protiv Orijenta, bio sam jako uzbuđen i veselim se nastavku. Želim nastaviti igrati, davati svoj maksimum i pomoći momčadi što je više moguće, rekao je Doumbia.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora