Autor: A.M./HRT

HNL: Soudani s dva gola potopio tvrdu Cibaliju u Vinkovcima

-

-

Nogometaši Dinama su u susretu 29. kola HNL-a u Vinkovcima svladali Cibaliju s 2:0 golovima El-Arbija Hilala Soudanija.

Prvi je zabio iz prekrasnog voleja u 72. minuti. Alžircu je asistirao Benković, koji  je spustio loptu glavom, a on je u padu s desne strane volejom pogodio suprotni kut gola. Bio mu je to 14. gol u prvenstvu ove sezone, a 15. je postigao u 89. minuti sjajno predriblavši dvojicu domaćih braniča.

Mogli su gosti povesti već u 13. minuti, kad je dobru priliku propustio realizirati Soudani, ali izvrsnu šansu imali su i domaćini, naime Galić je u petoj minuti izbio sam sipred vratara Dinama, ali je zatresao okvir gola.

Lopta je pogodila gredu i u 66. minuti, kad je nakon Karamarkovog ubačaja s krila sletjela na nju i odbila se u teren. U 77. minuti Ćorić je na osam metara od gola primio Sosin ubačaj i onda je praktički dodao loptu domaćem vrataru.

U 88. minuti Vitaića su centimetri odvojili od Dinamove mreže i izjednačujućeg pogotka nakon udarca glavom.

U 48. minuti Dinamu se ozlijedio Gavranović, kojega je zamijenio Lecjaks.

U četiri utakmice otkad je Nikola Jurčević postao trener Dinama Zagrepčani još nisu primili pogodak.

Dinamo je sad pobjegao Hajduku, kojeg čeka gostovanje kod Intera, na 11 bodova prednosti. Cibalia ostaje na zadnjem mjestu.