19:55 / 16.02.2018.

Autor: HRT

HNL: Rudeš s 2:0 iznenadio Inter, ali ostao na dnu ljestvice

HNL: Rudeš - Inter 2-0 (Foto: Dalibor Urukalović/PIXSELL)

U prvoj utakmici 22. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Rudeša svladali zaprešičkog Intera s 2-0 (2-0).

Posljednjeplasirani Rudeš došao je do svoje tek treće prvenstvene pobjede, iznenadivši petoplasirani Inter.
Rudeš je posve dominirao prvim dijelom, a pogoci su uslijedili nakon velikih pogrešaka obrane gostiju. U  20. minuti branič Intera Mamić propušta loptu, a to koristi Brazilac Emanuel Anderson koji lako zabija za 1-0, dok je u 36. minuti pogriješila cijela obrana Zaprešićana koja je ostavila samog Marija Budimira. Inter je zaigrao puno ofenzivnije u drugom dijelu, ali je najbolju priliku propustio domaći igrač Turčin koji je u 74. minuti pogodio vratnicu.

Unatoč pobjedi, Rudeš je i dalje zadnji s 16 bodova, ali sada samo bod manje od Cibalije i Istre 1961. Inter je peti s 27 bodova.

Pred 200 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Vidulin iz Kanfanara.
Strijelci: 1-0 Anderson (20), 2-0 Budimir (36) Rezultati 22. kola Prve HNL:

RUDEŠ - INTER  2-0