21:03 / 26.08.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/Hina

HNL: Remi Intera i Hajduka, Splićani bez pobjede nakon pet kola

U 5. kolu hrvatskog prvenstva Inter i Hajduk odigrali su 2:2 u Zaprešiću. Splićani su još uvijek bez prvenstvene pobjede ove sezone.
Nogometaši Intera i Hajduka odigrali su 2:2 u Zaprešiću u dvoboju 5. kola hrvatskog prvenstva.

Splićani tako još uvijek ne znaju za prvenstvenu pobjedu ove sezone, a remijem mogu biti zadovoljni nakon što su dvaput u susretu lovili zaostatak.

Domaćin je poveo u 15. minuti golom Komnena Andrića na ubacivanje Ivana Čelikovića, koji je prošao po lijevom boku i dobro ubacio za Andrića, koji glavom trese mrežu.

No, početkom drugog poluvremena, u 49. minuti, Hajduk dolazi do izjednačenja zahvaljujući predivnom pogotku 18-godišnjeg Ante Palaverse, koji je s 20 metara svladao vratara domaćina Ivana Kelavu.

Inter ponovno vodi u 57. minuti nakon smušene reakcije Hajdukove obrane. Andrić je uposlio Marka Vukčevića, koji iz blizine zabija za 2:1. Gosti iz Splita ipak uspijevaju iščupati remi i to iz kaznenog udarca u 75. minuti. Herdi Prenga je u kaznenom prostoru srušio Mirka Ivanovskog i sudac pokazuje na bijelu točku, a siguran realizator bio je Ivanovski.

Večeras u posljednjoj utakmici 5. kola Rijeka dočekuje Istru 1961 (21 sat).

Ljestvicu predvodi Dinamo s 13 bodova ispred Rijeke, Osijeka i Lokomotive koji imaju po deset bodova, ali Riječani imaju utakmicu manje. Peta je Gorica sa sedam bodova, slijedi Inter sa četiri, Slaven Belupo i Hajduk imaju po tri, a na začelju su Rudeš i Istra 1961 sa po jednim bodom.