16:30 / 10.03.2018.

Autor: L.M./HRT/Hina

HNL: Povijesna prva pobjeda Lokomotive nad Dinamom

Nogometaši Lokomotive uvjerljivo su nadigrali Dinamo u susretu 25. kola na Maksimiru i tako po prvi put u povijesti HNL-a upisali pobjedu nad Modrima.
Nogometaši Lokomotive uvjerljivo su nadigrali Dinamo s 4:1 u susretu 25. kola na Maksimiru i tako po prvi put u povijesti HNL-a upisali pobjedu nad Modrima. Bio je to njihov 28. međusobni susret i tek prva pobjeda Lokosa. U dosadašnjih 27 susreta Dinamo je ostvario 26 pobjeda uz jedan remi i razliku pogodaka 66-17. Bio je to i Dinamov treći poraz u zadnja četiri kola nakon što je poražen od Rijeke (1:4) i Hajduka (0:1). Zanimljivo, Modri su u zadnja dva kola primili ukupno osam golova, koliko nisu primili u 11 utakmica prije toga. Premda u Maksimiru uporno ponavljaju kako trener ima povjerenje uprave kluba, današnji debakl mogao bi značiti i oproštaj Maria Cvitanovića od klupe Dinama. Povela je Lokomotiva već u 8. minuti i to iz penala. Precizan s bijele točke bio je Lovro Majer. Modri su uspjeli izjednačiti u 25. minuti golom Olma, ali na samom kraju prvog dijela Kastrati je iskoristio grešku Dinamove obrane i zabio za 2:1. U drugom poluvremenu Lokomotiva je opet povela s bijele točke. U 59. minuti Rrahmani je srušio Majstorovića, a sudac Matoc pokazuje na jedanaest metara. Majer je opet siguran i Lokosi vode 3:1. Konačan rezultat postavio je Kastrati u 67. minuti zabivši za 4:1 i pobjedu Lokomotive ozbiljno zaljuljavši klupu Dinamovog trenera Cvitanovića. U očajno izdanje Dinama uklopio se i Doumbija koji je u posljednjim trenucima susreta dobio crveni karton. Na ljestvici vodi Dinamo sa 56 bodova, no Hajduk je sada smanjio zaostatak na šest bodova, a treća je Rijeka sa 44 boda i susretom manje.  Lokomotiva je današnjom pobjedom skočila na šesto mjesto sa 27 bodova. Prva HNL - 25. kolo
Dinamo - Lokomotiva 1-4
Hajduk - Istra 1961 3-2