21:21 / 28.07.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT/nklokomotiva.hr

HNL: Lokosi uvjerljivi, Babić s dva gola proslavio rođendan

Matko Babić (Luka Stanzl/PIXSELL)

Dvostruki strijelac u visokoj pobjedi Lokomotive nad Interom bio je Matko Babić, na svoj 20. rođendan.
Nakon jučerašnjeg remija Dinama i Rudeša (1:1) na otvaranju nove sezone hrvatskog nogometnog prvenstva, na stadionu Maksimir odigran je još jedan dvoboj 1. kola HT Prve lige, a bodove je upisao domaćin Lokomotiva, koja je nadigrala Inter sa čak 4:0.

Lokosi su ugostili Zaprešićane u Maksimiru budući da se obnavlja travnjak u Kranjčevićevoj gdje inače igraju. Utakmica je praktički bila riješena u prvom poluvremenu kada su postignuta tri pogotka.

Golijadu Lokosa otvorio je Matko Babić u desetoj minuti, u 24. je Dejan Radonjić pogodio za 2:0, a slavljenik Babić na svoj 20. rođendan zabija svoj drugi pogodak za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Ivan Krstanović u drugoj minuti sudačke nadoknade.