16:36 / 16.02.2019.

Autor: A.M./HRT

HNL: Jadranski derbi bez golova, remi i u Gorici

16.02.2019. Rijeka -21. kolo 1. HNL-a: Rijeka - Hajduk (Foto: Nel Pavletić/PIXSELL)

U Jadranskom derbiju Rijeka i Hajduk su u sklopu 21. kola Prvog HNL-a na Rujevici odigrali bez pogodaka, 0:0.
Bio je to susret s vrlo malo prilika u kojemu su u prvom poluvremenu bolji bili gosti iz Splita, dok je u nastavku domaćin imao više od igre. Ipak, niti jedan sastav nije uspio materijalizirati razdoblja dobre igre pa je podjela bodova realan ishod.

Domaćini, kojima je nedostajalo nekoliko igrača, su veukupno danas bili konkretnija i opasnija momčad, no Splićani su  se dobro branili.

Na početku Hajduk je imao blagu inicijativu, koju je Hamza u 14. minuti pretvorio u pogodak na ubačaj Bradarića. Gosti su već počeli slaviti, ali sudac Jović je zbog navodnog prekršaja Jaira na Župariću  poništio gol. Osam minuta kasnije do vodstva je mogla doći Rijeka, no Posavec je obranio udarac Puljića sa samo pet metara.

Drugo poluvrijeme počelo je oprezno, a u 53. minuti Acosty je s ruba šesnaesterca na veliku kušnju stavio Hajdukovog vratara Posavca, koji je sjajno 'skinuo' njegov fantastičan udarac. Nakon početnog pritiska domaćina stabilizirao se Hajduk, koji je odlično zaustavljao pokušaje inicijativnije Rijeke i do kraja je rezultat ostao nepromijenjen. Hajduk je u Rijeku stigao s dvije uzastopne pobjede na startu proljetnog dijela prvenstva, dok je Rijeka prvo u zaostalom dvoboju   18. kola remizirala u Koprivnici, potom neočekivano na svom travnjaku izgubila od Gorice, zatim pobijedila Inter u Zaprešiću, a sad remizirala sa Splićanima. U Velikoj Gorici Inter je vrlo rano poveo sa 2:0 golovima Serderova (4) i Raka (6), no Lovrić (11) je vrlo brzo uspio smanjiti zaostatak domaćih, da bi Inter u 19. minuti ostao i s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen Šimunec. No, Gorica je uspjela izjednačiti tek u samoj završnici dvoboja preko Suka (84) iako je na početku drugog poluvremena imala i kazneni udarac kojeg je Marković obranio Zwolinskom. REZULTATI 21. KOLA,