16:41 / 17.03.2018.

Autor: I.Ž.K./HRT

HNL: Inter preokretom do bodova u Kranjčevićevoj

U prvom subotnjem dvoboju 26. kola hrvatskog nogometnog prvenstva Inter je slavio 3:2 u gostima kod Lokomotive.

Iako su Lokosi imali vodstvo od 2:0, gosti iz Zaprešića uspjeli su preokrenuti rezultat i na kraju odnijeti sva tri boda iz Kranjčevićeve. Denis Kolinger u 13. minuti donio je vodstvo Lokomotivi od 1:0, a na 2:0 povisio je Ivan Krstanović u 42. minuti.

Samo tri minute poslije, u samoj završnici prvog poluvremena Komnen Andrić s bijele točke smanjuje zaostatak Intera na 1:2. Isti igrač zabio je za 2:2 u 62. minuti, a slavlje Interu donio je domaći igrač Toni Datković zabivši autogol u 79. minuti.

U 17 sati na rasporedu je dvoboj Dinama i Rudeša. Bit će to prva utakmica Nikole Jurčevića u ulozi trenera Modrih nakon što je preuzeo klupu zagrebačke momčadi, drugi puta nakon 15 godina.

Istra 1961 u petak je s 2:1 svladala Slaven Belupo, a u nedjelju se sastaju Osijek i Hajduk (15 sati) te Rijeka i Cibalia (17 sati).