20:49 / 14.04.2018.

Autor: A.M./HRT

HNL: Hajduk iskoristio poraz Rijeke i učvrstio drugo mjesto

29. kolo HNL-a: Inter - Hajduk (Foto: Igor Kralj/PIXSELL)

Nakon što je Dinamo slavio u Vinkovcima, Hajduk je u Zaprešiću odgovorio s uvjerljivom 3:0 pobjedom protiv domaćina Intera.

Tako su Splićani iskoristili jučerašnji poraz Rijeke kod Rudeša i učvrstili drugu poziciju s četiri boda više, a istovremeno su zadržali osam bodova zaostatka za Dinamom.

Junak pobjede bio je Mijo Caktaš, koji je zabio dva gola. U prilično siromašnom prvom poluvremenu u 12. minuti Bašić je pucao s 29 metara i prisilio vratara Intera na odličnu intervenciju, a u 29. minuti Ljubanović je zatresao splitsku mrežu. Igrači Intera već su počeli slaviti, no pokazano je opravdano zaleđe.

Hajduk je poveo u 59. minuti pogotkom Gyurcsa, koji se sjurio prema golu i s 15-ak metara pogodio suprotni gornji kut. Nakon 10 minuta Haramustek je oborio Gyurcsa, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Caktaš. Potvrda pobjede došla je u 79. minuti još jednim pogotkom Caktaša, kojemu je to bio peti gol sezone. Po desnoj strani sjurio se Juranović, poslao povratnu loptu u srce kaznenog prostora, gdje je naletio Caktaš i preciznim udarcem matirao Mrmića.
U zaršnici dvoboja izravni crveni karton zaradio je igrač Intera Mato Grgić, koji je u izglednoj situaciju za postizanje pogotka klizećim startom zaustavio Zvonimira Kožulja. Prva HNL - 29. kolo
Inter - Hajduk 0-3
(Gyurcso 59, Caktaš 69-11m, 79)

Cibalia - Dinamo 0-2