22:32 / 22.02.2019.

Autor: A.M./Futsal Dinamo/

Futsal Dinamo u derbiju sa 7:4 nadvisio Split

1. HMNL: Futsal Dinamo - Split (Foto: Goran Stanzl/PIXSELL)

Večeras je odigrano pet od šest utakmica 16. kola 1. HMNL-a, a najveći fokus svakako je bio na derbiju između Futsal Dinama i Splita.
Večeras je odigrano pet od šest utakmica 16. kola 1. HMNL-a, a najveći fokus svakako je bio na derbiju između Futsal Dinama i Splita, koji se igrao u Domu sportova u Zagrebu. Plavi su na kraju slavili sa 7:4 u utakmici koja je opravdala epitet derbija. Dinamo je na odmor otišao sa zasluženom prednosti 3:1. Dva pogotka za Plave zabio je Hrvoje Penava,  jedan je iz penala dodao Davor Kanjuh, a za Split je poentirao Josip Suton pravim eurogolom. Dinamo u nastavak ulazi katastrofalno, Split je smanjio preko Alena Marića, a domaćini su do 23. minute skupili četiri akumulirana prekršaja.
Vedran Matošević je u 25. minuti Dinamo ponovno doveo u prednost od dva gola razlike, da bi Split u 30. minuti izjednačio nakon dva brza pogotka Antonija Sekulića i Tonija Kirevskog. Pet minuta kasnije Dinamo opet vodi, Josip Jurlina je zabio autogol, nakon čega su gosti uveli golmana-igrača, a Dinamo je to iskoristio u posljednjoj minuti, kada je s dva gola došao do konačnog rezultata. U ostalim utakmicama Novo Vrijeme je sa 7:2 svladalo Osijek Kelme, a važne gostujuće pobjede upisali su Uspinjača Gimka kod Crnice 2:4 i Square kod Broda (4:1). Universitas je nadvisio trećeplasirani Vrgorac s 4:1.
Sutra se igra posljednja utakmica 16. kola između Alumnusa i Jesenja.