17:03 / 04.03.2018.

Autor: I.L.K./Hina

Dinamova pobjeda nad Slavenom, Rijeka bolja od Lokomotive

Rijeka - Lokomotiva (Nel Pavletic/PIXSELL)

Susret je odigran po vrlo hladnom vremenu i pred malim brojem gledatelja, a Dinamo je uspio doći do rutinske i minimalne pobjede.
U nedjeljnim utakmicama 24. kola Prve HNL Dinamo je u Zagrebu slavio protiv Slaven Belupa 1:0, a Rijeka je na Rujevici pobijedila Lokomotivu 3:1.

Susret na Maksimiru odigran je po vrlo hladnom vremenu i pred malim brojem gledatelja, a Dinamo je uspio doći do rutinske i minimalne pobjede kojom je povećao prednost pred pratiteljima.

Pogodak odluke Dinamo je polučio u 50. minuti kada je Mario Gavranović glavom proslijedio u mrežu ubačaj Sose s lijeve strane. Gosti iz Koprivnice su nakon primljenoga gola zaigrali hrabro, ali unatoč boljoj igri i nekoliko prilika nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Riječani su pobjedom nad Lokomotivom 3:1 opet stigli na treće mjesto ljestvice.

Poveli su golom Brazilca Hebera nakon udarca iz kuta u 23. minuti, a Lokomotiva je uzvratila u 40. minuti na gotovo isti način, nakon kornera strijelac je bio Ante Majstorović. U drugom dijelu Riječani u 76. minuti opet stižu do vodstva sjajnim udarcem Antonija Mirka Čolaka kojem je asistirao Heber. Konačnih 3:1 postavio je Zoran Kvržić u 91. minuti.

Na ljestvici vodi Dinamo (56) ispred Hajduka (47), Rijeke (41) i Osijeka (39), dok je Lokomotiva sedma s 24 boda.