21:44 / 21.08.2020.

Autor: K.L./Hina

Dinamo s igračem manje iz kaznenog udarca do tri boda u Puli

Nogometaši Dinama u drugom su kolu Prve HNL pobijedili na gostovanju Istru 1961 1:0 pogotkom Brune Petkovića iz kaznenog udarca u 87. minuti.
Nakon što su na otvaranju prvenstva deklasirali Lokomotivu sa 6-0, nogometaši Dinama u drugom su kolu Prve HNL teškom mukom na gostovanju pobijedili Istru 1961 sa 1-0.

Pobjednika je odlučio pogodak Brune Petkovića iz jedanaesterca u 86. minuti. "Modri" su stigli do pobjede s igračem manje nakon što su od 57. minute igrali bez Lirima Kastratija koji je isključen zbog dva žuta kartona. Prvog je zaradio u 34. minuti zbog prekršaja nad Reganom.

Domaćin je bio posve ravnopravan suparnik hrvatskom prvaku, u pojedinim trenucima susreta i bolji, ali nije uspio realizirati svoje prilike.

Najbliže golu Istra je bila u 41. minuti kada je Gedeon Guzina promašio dvije sjajne prilike. Prvo je s tri metra pogodio vratnicu, a nekoliko trenutaka kasnije je na Lončarov ubačaj pucao pored gola.

Utakmica je razriješena u 86. minuti kada je Rafa Paez sapleo Brunu Petkovića. Napadač Dinama sigurno je izveo najstrožu kaznu. U posljednjim trenucima susreta Istra je izjednačila, ali je pogodak poništen zbog prekršaja nad Ademijem u skoku.

Pulskom sastavu, koji je bez trenera nakon što je pred početak prvenstva Ivan Prelec dobio otkaz, to je drugi poraz nakon 0-2 protiv Hajduka u prvom kolu.

U prvom susretu drugog Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Rijeku sa 1-0.

U subotu su na rasporedu utakmice Slaven Belupo - Gorica, te Šibenik - Varaždin, dok kolo u nedjelju zatvaraju Osijek i Hajduk.

Lokomotiva - Rijeka 1-0 (D.Halilović 53)
Istra 1961 - Dinamo 0-1 (Petković 86-11m)