Autor: HRT

Dinamo bolji od Krškog, Hajrović debitirao pogotkom

Ante Ćorić (Sanjin Strukic/PIXSELL)

Odlučujući je pogodak postigao novi Dinamov vezist Izet Hajrović.
U pripremnoj utakmici na glavnom travnjaku maksimirskoga stadiona Dinamo je svladao slovenskog prvoligaša Krško 2:1.

Dinamo je poveo u sedmoj minuti Soudanijevim pogotkom iz kaznenog udarca nakon što je slovenskog braniča Jakoliča lopta pogodila u ruku u njegovu kaznenom prostoru. Već dvije minute poslije gosti su izjednačili. Vekić je vješto iskoristio Kovačičev prodor, utrčao u kazneni prostor i zatresao mrežu.

Odlučujući je pogodak postigao novi Dinamov vezist Izet Hajrović dvije minute prije kraja susreta kada je s lijeve strane sa 17 metara poslao loptu u mrežu.

Bila je to ujedno prva Dinamova utakmica na domaćem terenu u ovoj godini, a dvoboj je, sukladno dogovoru klubova, trajao dvaput po 35 minuta.

Dinamo se okreće nastavku sezone. Prvi je na redu derbi ogled Prve HNL protiv Osijeka za tjedna dana u Gradskom vrtu.