17:59 / 11.01.2022.

Autor: M.Š./Hina/HRT

Dinamo 2022. otvorio pobjedom nad Olimpijom, debitirao Bočkaj

Dinamo - Olimpija

Hrvatski nogometni prvak Dinamo u svojoj je prvoj pripremnoj utakmici pred nastavak sezone u Rovinju svladao ljubljansku Olimpiju sa 2-0 (0-0).

Oba pogotka zagrebački je sastav postigao u razmaku od samo jedne minute sredinom drugog poluvremena, a strijelci su bili Luka Menalo (66) i Deni Jurić (67).

Uzajamno su pobijedili po jedan pogodak i asistenciju. Jurić je u 66. minuti spretno primirio loptu u kaznenom prostoru, vješto spustio Menalu koji je s 12 metara pogodio mrežu momčadi za koju je donedavno i sam nastupao na posudbi.

Praktički već u sljedećoj akciji sam je Menalo projurio lijevim krilom, zavrnuo pred peterac, a Jurić sa šest metara u padu skrenuo loptu u mrežu za 2:0.

Treba reći da je premijerni nastup imao Petar Bočkaj koji je ove zime redove osječkih bijelo-plavih zamijenio s Maksimirskom 128.

Sljedeću utakmicu na pripremama u Istri Dinamo će odigrati u nedjelju protiv još jednog slovenskog prvoligaša Kopera.