11:41 / 20.03.2021.

Autor: I.Ž.K./HRT

Dalmatinski dvoboj na Poljudu

Dvoboj Hajduka i Šibenika

Nakon što je Osijek svladao Lokomotivu 2:0 u prvom dvoboju 26. kola domaćeg nogometnog prvenstva, danas su na rasporedu još dvije utakmice 1. HNL-a.

Od 15 sati u Koprivnici igraju Slaven Belupo i Istra 1961, a od 17.05 u dalmatinskom dvoboju Hajduk će na Poljudu ugostiti Šibenik.

Hajduk i Šibenik 'susjedi' su na ljestvici. Splićani su peti s 33 boda, sedam više uz dvije utakmice više od šestoplasiranih Šibenčana.

U prvom ovosezonskom dvoboju ovih momčadi odigranom u listopadu u sklopu 8. kola, Šibenik je uzeo sva tri boda na Poljudu pobijedivši 1:0 golom Emira Sahitija u 34. minuti. Splićani su uzvratili istim rezultatom slavljem na Šubićevcu 22. siječnja u 17. kolu, a strijelac jedinog pogotka bio je Tonio Teklić u 62. minuti.

Splićani žele isprati gorak okus poraza u četvrtfinalu Hrvatskog kupa od Gorice, s kojom su prethodno odigrali 1:1 u prvenstvu. Šibenčani su pak u 25. kolu doživjeli težak poraz na svom terenu od Osijeka (0:4).

- Naravno da su za mene rezultati važni, igramo za pobjedu, želimo osvojiti tri boda, žrtvujemo se na treninzima, pripremamo za utakmice i želja igrača usmjerena je na te ciljeve. Čeka nas teška utakmica u kojoj ćemo tražiti put do pobjede jer smo se u prvenstvu dobro držali, u pozitivnom smo nizu i popravljamo se na tablici gledajući tko je ispred nas, rekao je trener Hajduka Paolo Tramezzani.