23:01 / 07.10.2020.

Autor: A.M./HRT

Dalić: Ova pobjeda nam je zaista trebala

Izbornik Zlatko Dalić (Foto: Matija Habljak/PIXSELL)

Pobjeda nam je zaista trebala, hvala i navijačima, čim je tu naša publika mi odigramo bolje, rekao je izbornik Zlatko Dalić.
U prijateljskom susretu u St. Gallenu hrvatska nogometna reprezentacija u srijedu je pobijedila Švicarsku sa 2:1, prekinuvši niz od dva uzastopna poraza, pa je izbornik Zlatko Dalić bio zadovoljan. - Čestitam mojim dečkima na dobroj utakmici, kao i našem protivniku, koji je bio korektan. Velika zahvala i našim navijačima na podršci. Ova pobjeda nam je trebala da se vratimo nakon dvije utakmica i dva poraza, puno jednostavnije se sad spremati za Švedsku i Francusku. Dobra utakmica, mi smo malo lošije počeli, dok smo se snašli na terenu, puno igrača je prvi put igralo zajedno, ali, sve u svemu, jako sam zadovoljan, rekao je izbornik Zlatko Dalić. - Prijateljska utakmica koja je bila važna i nama i protivniku, ali i mi i oni smo čuvali najvažnije snage, rasporedili smo minutažu i vrijeme, čekaju nas dvije teške utakmice za par dana nije lako igrati tri utakmice u tjedna dana. Mislim da je utakmica bila dobra, korektna i fer, puno se trčalo. Mi smo u prvih pola sata bilo malo zakočeni, rezervirani, ali onda smo uzeli konce igre u sovje ruke i zasluženo pobijedili, dodao je. O današnjem suparniku Švicarskoj rekao je: - Znam kvalitetu Švicarske, imaju dobru momčad, kvalitetne igrače i dobru organizaciju, sve su to pokazali. Imali smo probleme, pogotovo u prvom poluvremenu u obrani na desnoj strani. Nije nam bilo svejedno i zato smo se dosta dobro pripremili za ovu utakmicu. Mislim da je ovo prvi put u povijesti da je Hrvatska pobijedila Švicarsku..