Cannavaro najavio derbi protiv Hajduka: Ne smijemo odustati

01.03.2025.

13:31

Autor: I.Ž.K./HRT

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro
Foto: Luka Stanzl / PIXSELL

Nakon debakla na Rujevici u prošlom kolu, a potom i neočekivanog ispadanja u četvrtfinalu Kupa od Osijea, pred nogometašima Dinama novi je težak ispit - najveći derbi hrvatskog nogometa protiv Hajduka. Susret je najavio trener aktualnog prvaka Fabio Cannavaro

Dvoboj Dinama i Hajduka igra se sutra na Maksimiru od 15 sati, a prijenos možete pratiti na Drugom programu HTV-a. Emisija uoči utakmice počinje u 14.25.

- Svaka utakmica je važna u borbi za prvaka, a ne samo sutrašnja. Naravno da svi misle kako nam je nakon dva poraza ovo zadnja prilika, ali za  mene je svaka utakmca takva. Otkad sam došao pokušavam objasniti igračima da ne smijemo griješiti. Moramo biti fokusirani na svaku utakmicu, ne smijemo gledati puno unaprijed. Moramo dati sve od sebe i ne smijemo odustati, izjavio je Cannavaro na konferenciji za medije uoči maksimirskog derbija.

Osvrnuo se na katastrofu na Rujevici u 23. kolu.

- U Rijeci smo nakon 30 minuta nestali, to nam se ne smije događati, rekao je te najavio ogled s Hajdukom.

- Očekujem intenzivnu, dinamičnu i tešku utakmicu. Nije lako igrati protiv Hajduka, agresivni su i kvalitetni, imaju iskusne igrače. Ovo je derbi, a u takvim utakmicama morate biti pametni i fokusirani i moramo biti spremni na svakakve situacije. Ovo su takve utakmice u kojima svi žele sudjelovati, i treneri, i igrači i navijači, rekao je Cannavaro. 

Novinare je zanimalo hoće li Bruno Petković biti u konkurenciji za dvoboj protiv Hajduka.

- Znam da je Bruno naporno radio, a znamo i njegovu strast. Bit ćemo jako sretni ako bude barem na klupi, ali još ne znam liječničke informacije, vidjet ćemo. 

Cannavaru će na suprotnoj strani biti njegov suigrač iz reprezentativnih dana, Gennaro Gattuso koji vodi splitsku momčad. Zajedno su osvojili svjetski naslov 2006.

- Nas dvojica smo jako dobri prijatelji i veže nas puno toga bitnog i zajedničkog u životu. Sutra ćemo biti suparnici, ali naš odnos će uvijek biti izvrstan.

SuperSport HNL, 24. kolo:


Petak, 28. veljače:

ISTRA 1961 - LOKOMOTIVA 3-2


Subota, 1. ožujka:

GORICA - RIJEKA 15.00

OSIJEK - SLAVEN BELUPO 17.30


Nedjelja, 2. ožujka:

DINAMO - HAJDUK 15.00 (HTV 2)

ŠIBENIK - VARAŽDIN 17.45

Standings provided by Sofascore

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!