08:18 / 09.09.2020.

Autor: A.M./HRT

Brekalov prvijenac za Vatrene: Trenutak o kojem sam sanjao

Ivan Perišić i Josip Brekalo (Screenshot: Instagram)

U ipak boljoj igri nego protiv Portugala Dalićevi izabranici zabili su svjetskim prvacima dva gola, a autor drugoga je u 55. minuti bio Josip Brekalo, kojemu se tako ostvarila želja da napokon zabije svoj prvijenac za Vatrene.
Iako su Vatreni poraženi od Francuske "repriznim" rezultatom 4:2 u reprizi finala Svjetskog prvenstva, nakon raspada sistema u prvom kolu Lige nacija s Portugalom i taj poraz je donekle dobar znak, jer hrvatska igra ipak je ovaj put imala smisla, na trenutke je čak izgledala vrlo dobro.

U takvoj boljoj igri Dalićevi izabranici zabili su svjetskim prvacima dva gola, a autor drugoga  je u 55. minuti bio Josip Brekalo, kojemu se tako ostvarila velika želja da napokon zabije svoj prvijenac za nacionalnu vrstu.

- Trenutak o kojem sam sanjao, napisao je mladi ofenzivac Wolfsburga u objavi na svom Instagram profilu, uz fotografiju zagrljaja s Ivanom Perišićem prilikom proslave pogotka kojim je u tom trenutku izjednačio rezultata na 2:2. Nažalost, Dayot Upamecano (65) i Olivier Giroud (75pen) osigurali su ipak u ostatku vremena pobjedu svjetskim prvacima.
Šime Vrsaljko prokomentirao je pak u Instagram storyju prvi gol Hrvatske u autorstvu Dejana Lovrena uzvikom "Doktore!"